Dawid Kownacki znowu nie został powołany do reprezentacji Polski, mimo kapitalnej formy w sezonie 2. Bundesligi. Do ostatniej kolejki zebrał na swoim koncie 10 goli i 6 asyst w 22 meczach.

Michał Karbownik po kilku nieudanych wypożyczeniach nareszcie odnalazł swoje miejsce na Ziemi. W barwach Fortuny jest w swojej życiowej formie i zanotował gola oraz 5 asyst w 18 meczach 2 ligi oraz Pucharu Niemiec. Fernando Santos także dojrzał w wychowanku Młodzika Radom potencjał na kadrowicza.

Dziś, w 25. kolejce rozgrywek ligowych, Fortuna wyruszyła na mecz z Hansą Rostock. Do przerwy prowadzi aż 3-0, zaś w 12 minucie gola strzelił Kownacki. Asystował mu Michał Karbownik. Obrońca kapitalnym rajdem pokonał metry boiska, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę „Kownasiowi”.