Za nami sobotnie spotkania eliminacji Mistrzostw Świata. Czas zatem na podsumowanie! 

Sobotnie mecze upłynęły pod znakiem zwycięstw faworytów prawie we wszystkich meczach. Tylko w dwóch spotkaniach padły rezultaty, które można zakwalifikować jako zaskoczenia. Jednym z tych pojedynków była rywalizacja Czarnogóry z Holandią. Faworyzowani Holendrzy, którzy są również liderami grupy G zagrali w Podgoricy dużo poniżej oczekiwań. Pomimo wywalczenia dwubramkowego prowadzenia Oranje po fatalnej końcówce jedynie zremisowali z ekipą Czarnogóry 2:2. Pomimo tego wyniku Holendrzy, z dorobkiem dwudziestu punktów, zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Dwa „oczka” za nimi znajdują się Turcja oraz Norwegia, które w ostatniej eliminacyjnej kolejce stoczą korespondencyjny pojedynek którego stawką będzie prawo gry w barażach. Wydaje się, że bliżej wywalczenia tej lokaty są Turcy, którzy dziś gładko rozprawili się z reprezentacją Gibraltaru 6:0. Norwegowie natomiast znacznie utrudnili sobie ewentualną drogę do miejsca barażowego, bowiem zremisowali z Łotwą 0:0. 

W pozostałych meczach wygrane odnotowali głównie faworyci. Ciekawie było w Paryżu, gdzie reprezentacja Francji rozgromiła Kazachstan aż 8:0. Cztery bramki (w tym trzy w trakcie pierwszej połowi) zdobył Kylian Mbappe. Trójkolorowi na kolejkę przed końcem eliminacji są już pewni pierwszego miejsca. W siedmiu dotychczasowych meczach uzbierali piętnaście punktów i stracili jedynie trzy bramki. Kwestią otwartą w grupie D jest zatem jedynie miejsce drugie, o które na finiszu eliminacji powalczy Finlandia, która w ostatnim meczu zagra z Francją oraz Ukraina, mająca w planie potyczkę z Bośnią i Hercegowiną.

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w grupie E, w której pierwszą lokatę zapewniła sobie Belgia, która dzisiaj również odniosła zwycięstwo (3:1 z Estonią). O drugim miejscu wciąż marzą Czesi, którzy mając na koncie jedenaście punktów, zajmują trzecią pozycję. Na drugim miejscu bowiem znajdują się Walijczycy, którzy dzisiaj również zdobyli komplet punktów, wygrywając z Białorusią 5:1. W ostatniej kolejce eliminacji Walia, na własnym terenie, podejmie Belgię. Czesi zmierzą się z Estonią.

Następne eliminacyjne spotkania już jutro! 

KOMPLET WYNIKÓW:

Bośnia i Hercegowina 1:3 Finlandia

Norwegia 0:0 Łotwa

Turcja 6:0 Gibraltar

Belgia 3:1 Estonia

Czarnogóra 2:2 Holandia 

Francja 8:0 Kazachstan 

Walia 5:1 Białoruś

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.