Już dzisiaj rozpoczynamy turniej mistrzostw Europy do lat dziewiętnastu rozgrywane po raz pierwszy w historii na Malcie. Młodzi Polacy zainaugurują te zmagania starciem z rówieśnikami z Portugalii. 

Zapraszam na zapowiedź tego meczu.

Ostanie wyniki obu reprezentacji

Polacy mierzyli się z Izraelem  z którym zremisowali po jeden później biało-czerwoni udali się na mecz z Łotwą w którym pewnie zwyciężyli 3-0, Ostatnie zmagania przed dzisiejszymi zawodnicy prowadzeni przez Marcina Brosza rozegrali pod koniec marca bieżącego roku przeciwko Serbii i po końcowym gwizdku w tym spotkaniu na tablicy wyników widniał wynik 2-2.

Portugalczycy nie przegrali od ponad roku. Zespół prowadzony przez trenera Joaquima Milheiro to obok Hiszpanii główny faworyt do wygrania tegorocznych mistrzostw Europy do lat 19. Można tak stwierdzić na podstawie wyników uzyskiwanych przez Portugalię w ostatnich miesiącach. Drużyna ta jest niepokonana od marca 2022 roku. Od tego czasu zanotowała osiem wygranych i jeden remis. W decydującym etapie eliminacji odniosła trzy zwycięstwa przy bilansie bramkowym 7:0.

Polska U19-Portugalia U19 historia starć

W całej historii Polacy z Portugalczykami w meczach dla zawodników do lat dziewiętnastu mierzyli się pięciokrotnie. Trzy starcia wygrała Portugalia a w pozostałych dwóch meczach nikt nie schodził z placu gry z pełnią szczęścia bowiem wtedy widniał wynik remisowy. Ostatnia batalia Polski z Portugalią miała miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku gdy Portugalczycy zwyciężyli 2-0 po bramkach Gustavo Sa oraz Miguela Fale.

Przewidywane składy na mecz

Polska: Zych-Bugaj-Drapiński-Matysik-Lewicki-Brzozowski-Kowalczyk-Strzałek-Urbański-Pieńko-Nsangou

Portugalia:  G.Ribieiro-Bras-Gomes-A.Ribeiro-Fernandes-Neves-Prioste-Martins-Justo-Fale-R.Ribeiro

Statystyki przed meczem

4 / 7 ostatnich meczów Polska U19 we wszystkich turniejach zakończonych jej zwycięstwem.

6 / 7 ostatnich meczów we wszystkich zawodach Polska U19 nie przegrała

4 / 7 ostatnich meczów Portugalia U19 we wszystkich rozgrywkach zdobył mniej niż 3 gole.

5 / 7 ostatnich meczów Portugalia U19 we wszystkich zawodach, przynajmniej jedna drużyna nie zdobyła bramki.

2 / 7 ostatnich meczów Polska U19 we wszystkich turniejach zakończonych zwycięstwem w 1 połowi

Przedmeczowe wypowiedzi

– Zostało siedem najlepszych zespołów w Europie plus gospodarze. Odpowiedź jest jednoznaczna. To już jest taki etap rozgrywek, na który jedzie się osiągać sukcesy, uzyskiwać konkretne wyniki. Wiadomo, jaki jest cel. Marzymy o nim. Natomiast żeby go osiągnąć, nie wystarczy marzyć i o tym mówić. Trzeba wygrywać każdy kolejny mecz. Zawsze zwracam uwagę, że słowa to jest wiatr. Powiedzieć można wszystko, ale tak naprawdę ważne jest przygotowanie i pomysł, jak chcemy coś osiągnąć-trener reperezentacji Polski-Marcin Brosz.

– Bardzo dobrze znam mentalność Polaków. To mocny zespół, fantastycznie zorganizowany. Są tam zawodnicy z dużą jakością. Mamy do nich dużo szacunku. Chcemy zacząć turniej od zwycięstwa, ale będziemy potrzebowali do tego dużej intensywności, inteligencji i koncentracji- podkreśla trener rywali Joaquim Milheiro.

 

Na transmisje tego spotkania zapraszam do kanału drugiego naszego radia punktualnie o godzinie 18.Mecz dla Państwa skomentuje Marcel Kowalczuk

 

Tymoteusz Mech

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.