Od paru lat kibice oraz działacze Pogoni Szczecin walczą o nowy stadion. Po trudach modlitwy oraz błaganiach sympatyków Portowców stały się faktem. Zbiórki oraz nacisk na władzę częściowo pomógł. A Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek pozytywnie zaskoczył mieszkańców. 

W Pogoni za stadionem

Tak nazywała się akcja, która miała na celu pokazać, że kibice umieją zjednoczyć się w sprawie, która ich łączy. Za pośrednictwem strony fans4club.com utworzono zbiórkę, która pozwoliłaby sfinansować zmiany w projekcie budowy, która przewidywała utworzenie trzech trybun. Wolą sympatyków Pogoni Szczecin było utworzenie jeszcze czwartej trybuny, na którą pieniędzy nie było. Wtedy narodził się pomysł zbiórki, poprzez, która każdy kibic mógł dołożyć swoją cegiełkę, a w zamian dostawał upominek od klubu. Kwoty jakimi miłośnicy klubu wspierali projekt zaczynały się od 20 do nawet 10 000 zł! Wśród nagród znajdowały się okolicznościowe karty kibica, szaliki, koszulki piłkarzy, kolacja z trenerem czy nawet trening z Reprezentacją Polski. Ostatecznie udało zebrać się kwotę 1 000 000 złotych i czwarta trybuna powstanie zgodnie z wolą kibiców!

www.fans4club.com

Marzenia się spełniają

10 stycznia za pośrednictwem strony na Facebooku, Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek poinformował, że On i jego radni są zdecydowani, aby przekazać środki na budowę stadionu oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Szkółka Pogoni w ostatnich latach odnosi spore sukcesy. A świadczyć może o tym fakt, że wychowanek Portowców – Sebastian Walukiewicz od początku nowego sezonu będzie grał w Serie A.

Radny Platformy Obywatelskiej – Marcin Biskupski, specjalnie dla RadiaGOL napisał, że zapewnia ze swojej oraz pozostałych radnych PO 100% poparcie dla projektu. Głosy Radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Krzystka oraz Radnych Platformy Obywatelskiej powinny pozwolić, aby przegłosować projekt budżetu na korzyść wszystkich sympatyków Portowców.

fot. stadion.szczecin.pl

Pieniądze to…wszystko!

Pierwotnie na ten cel Miasto miało przeznaczyć 285 milionów złotych. We wrześniu został przeprowadzony pierwszy przetarg, który zakończył się fiaskiem. Oferty złożone przez trzech kontrahentów przekraczały ustaloną sumę nawet o… 100 milionów złotych. Pod koniec roku zgłosiła się jeszcze jedna firma. Jednak jej wniosek również przekraczał ustaloną sumę, ale tym razem o 80 mln zł. Przewodniczący Rady Miejskiej w odpowiedzi na nasze zapytanie odpowiedział, że budżet zostanie powiększony do 364 mln złotych.  

Komisja do spraw Sportu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Teraz sprawą zajmą się radni podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się 22 stycznia. 

fot. stadion.szczecin.pl

ŹRÓDŁORadio Szczecin, Urząd Miasta Szczecin
UDOSTĘPNIJ
Maciej Dąbrowski
Pasjonat piłki nożnej i sportów zimowych. Miłośnik Bundesligi oraz Serie A. W wolnym czasie słucham muzyki oraz czytam książki. Kocham język niemiecki i wszystko co z nim związane. Wychowany na "okazji" Szpakowskiego, z chęcią zapisania się w historii polskiego dziennikarstwa.