Trwa 9. kolejka Serie A, w ramach której zostanie rozegrane długo wyczekiwane starcie między Milanem a Juventusem. Pierwszy gwizdek w tej rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 18:00!

Rywalizacja Milanu z Juventusem na Półwyspie Apenińskim zawsze wzbudza olbrzymie emocje. Tym razem będzie podobnie, gdyż oba zespoły nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. W aktualnym momencie sezonu w lepszej sytuacji znajdują się Rossoneri, którzy w dotychczasowych ośmiu potyczkach wywalczyli siedemnaście „oczek”. Taki dorobek punktowy pozwala ekipie z San Siro zajmować piąte miejsce w ligowej tabeli. Nieco uboższą kolekcją ligowych punktów mogą pochwalić się natomiast zawodnicy Starej Damy, którzy jak dotąd zdobyli trzynaście punktów, co przekłada się na ósmą lokatę w klasyfikacji Serie A. 
Ostatnie dwa mecze, które zostały rozegrane po przerwie na reprezentacje przyniosły drużynie z Turynu sporo optymizmu. Pewne zwycięstwa z Bologną, a także z Maccabi Haifa być może są oznaką tego, że kryzys w szeregach Bianconerich powoli przechodzi do historii.

Sobotnia rywalizacja z Juventusem będzie niezwykle ważnym momentem dla Milanu, który w ostatnich tygodniach nie zaprezentował się zbyt dobrze na tle dwóch mocnych rywali. Jeszcze przed przerwą na mecze reprezentacyjne Rossoneri, przed własną publicznością, przegrali z Napoli, zaś w minioną środę na wyjeździe odnotowali dotkliwą porażkę z Chelsea (3:0). 

W ubiegłym sezonie oba bezpośrednie pojedynki tych drużyn kończyły się podziałem punktów. W spotkaniu, który został rozegrany w Turynie we wrześniu 2021 roku padł rezultat 1:1, zaś na San Siro w styczniu bieżącego roku rywalizacja zakończyła się bezbrakowym remisem. Jak będzie tym razem?

Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 18:00!

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.