Jednym z trzech niedzielnych spotkań pierwszoligowych będzie pojedynek pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Miedzią Legnica. Minimalna różnica punktowa pomiędzy drużynami oznacza zaciętą walkę, którą, miejmy nadzieję, dane nam będzie oglądać.

Sandecja Nowy Sącz nie ma lekko. Mecze na własnej murawie rozgrywać musi na innych stadionach z powodu remontu. Nie jest to sytuacja komfortowa, a mimo tego ekipa z Nowego Sącza radzi sobie całkiem zgrabnie. W ostatnich pięciu potyczkach zwyciężyła czterokrotnie, notując jedną porażkę z ŁKS-em Łódź (0:1). Nadchodzące spotkanie rozegra w roli gospodarza, jednakże na stadionie w Legnicy. Może być to problematyczne, szczególnie, że legniczanie zapewne będą chcieli wykorzystać atut swojego boiska.

Przechodząc do Miedzi Legnica, tutaj sytuacja nie jest tak kolorowa. Drużyna z Legnicy wpadła w delikatny dołek, z którego trudno jest się jej wygrzebać. Dwie porażki, w tym ze Stomilem Olsztyn (0:3), dwa remisy i jedno zwycięstwo to bilans ostatnich pięciu spotkań. Jeśli Miedź myśli o play-offach musi wziąć się w garść i zacząć kolekcjonować oczka. Szczególnie, że do Sandecji Nowy Sącz traci zaledwie jeden punkt. Starcie to będzie zatem świetną okazją, by wrócić do świetnej formy z początku sezonu i nadgonić rywali.

Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 15:00, natomiast czuwać nad jego spotkaniem będzie arbiter Wojciech Myc.

Autor: Liwia Waszkowiak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.