Spotkaniem, które zainauguruje czwartą kolejkę Ligi Mistrzów na antenach Radia GOL będzie mecz Malmo z Chelsea. Początek rywalizacji już o godzinie 18:45. W imieniu Piotra Szymczuka, komentatora tego starcia zapraszamy do kanału 1.

Obecny sezon dla piłkarzy Thomasa Tuchela jest niezwykle udany. The Blues liderują w tabeli angielskiej Premier League z przewagą trzech punktów nad Liverpoolem oraz pięciu oczek nad Manchesterem City i West Hamem.

Szczególnie ostatnie dni są dla obecnych triumfatorów Champions League szczęśliwe. Zespół z Londynu dzięki wygranej po rzutach karnych z Southampton przypieczętował swój awans do ćwierćfinału w krajowym pucharze. Dodatkowo odniósł także dwa imponujące zwycięstwa w lidze, 3-0 z Newcastle oraz aż 7-0 z outsiderem ligi, Norwich City.

Na krajowym podwórku dobrze powodzi się także Malmo. W ostatniej kolejce po golu w ostatnich minutach doliczonego czasu gry drugiej połowy pokonali oni 3-2 IK Sirius, dzięki czemu utrzymali się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

W Lidze Mistrzów idzie im jednak znacznie gorzej, czym udowadniają, że klubom z szwedzkiej ekstraklasy do elity brakuje sporo. Niebiescy jak dotąd wszystkie spotkania przegrali: 0-3 z Juventusem, 0-4 z Zenitem oraz ponownie 0-4 z Chelsea. W rundzie rewanżowej raczej nie mogą liczyć na znaczącą poprawę sytuacji.

Dla Chelsea z kolei dzisiejsze spotkanie może być kluczowe w kwestii awansu do fazy pucharowej, bowiem jeśli dziś na swoim koncie zapiszą komplet punktów, ich pozycja w czołowej dwójce powinna być niezagrożona.

Składy:

Malmo: Dahlin – Ahmedhodzic, Nielsen, Brorsson, Rieks – Berget, Innocent, Rakip, Pena – Nanasi, Colak

Chelsea: Mendy – Christensen, Silva, Rudiger – Azpilicueta, Loftus-Cheek, Jorginho, Alonso – Hudson-Odoi, Havertz, Ziyech