Za nami emocjonujące starcia Ligi Mistrzów, Real i Milan zwyciężają u siebie, jednak ich rywale nie są bez szans na rundę rewanżową.

Real Madryt – Chelsea Londyn 2-0

Wynik nie do końca odzwierciedla obraz tego meczu, mimo że Chelsea minimalnie lepiej weszło w mecz, to Królewscy zdominowali zespół Franka Lamparda, jeśli chodzi o całe spotkanie. Real zaczął strzelanie w 21. minucie, kiedy to Karim Benzema zdobył gola po dobitce, po pierwszej obronie Kepy. Real atakował, jednak Chelsea miała swoje szanse. Świetnie w tym meczu spisywał się Courtois. Po rozpoczęciu drugiej połowy obraz gry się nie zmienił, dla Chelsea sytuacja się utrudniła po kontuzji Koulibaliego i czerwonej kartce dla Bena Chilwella. Na 2-0 podwyższył Marco Asensio kilka minut po wejściu na boisko po strzale zza pola karnego. To najmniejszy wymiar kary dla Chelsea, wynik mógł być o wiele wyższy.

AC Milan – Napoli 1-0

Świetny Mike Maignan powstrzymał Napoli, wiele interwencji Francuskiego bramkarza pomogło Milanowi w odniesieniu minimalnego zwycięstwa nad Neapolem. Napoli tworzyło sobie szanse, Milan także. To gospodarz z Mediolanu zdobył jedyną bramkę tego meczu, Ismael Bennacer po świetnym rozegraniu drużynowej akcji zdobył bramkę i bombą z pola karnego pokonał Mereta. Odrabianiu strat nie pomógł Zambo-Anguissa, który cztery minuty po obejrzeniu żółtej kartki w 71. minucie obejrzał drugą i przed wcześnie opuścił boisko.