W drugim meczu półfinału Ligi Europy czeka nas niezwykle zacięte starcie. Bayer Leverkusen będzie podejmować u siebie AS Romę, która wygrała na Stadio Olimpico 1:0. Czy drużyna z zachodnich Niemiec odrobi straty, a może José Mourinho zamelduje się w kolejnym finale?

Bayer Leverkusen w pierwszym meczu nie prezentował się za dobrze i poza kilkoma strzałami na początku spotkania, miał duże problemy z przebiciem się pod bramkę Giallorossich. W niedzielę, w meczu ze Stuttgartem, który znajduje się w strefie spadkowej zaledwie 1 zodbyty punkt wypchnął Aptekarzy poza strefę premiowaną grą w europejskich pucharach, a wielu zawodników z czwartkowego składu rozegrało pełne 90 minut.

AS Roma w weekend grała z Bolonią, na którą “The Special One” powołał wielu piłkarzy z drużyny młodzieżowej, wystawiając rezerwowy skład, który zdobył zaledwie 1, lecz niezwykle cenny punkt na wyjeździe, remisując 0:0. Potknięcie Milanu i Atalanty pozwoliły Romie awansować do strefy pucharowej, jednak od 5 kolejek nie udało się jej wygrać spotkania w lidze. Wszystkie siły obecnie skupione są na Lidze Europy, a brak awansu do finału będzie dużym rozczarowaniem w Rzymie. 


Przewidywane składy

Bayer Leverkusen:
Hradecky – Tapsoba, Tah, Hincapie – Frimpong, Palacios, Demirbay, Bakker – Wirtz, Diaby – Hlozek


AS Roma:
Patricio – Mancini, Cristante, Ibanez – Celik, Bove, Matić, Wijnaldum, Spinazzola – Pellegrini – Abraham 

Jan Kawecki

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.