Już dzisiaj o godzinie 20:00 na stadionie MOSiR w Mielcu odbędzie się spotkanie w ramach 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Miejscowa Stal zmierzy się z Rakowem Częstochowa. 

Piłkarze z Podkarpacia podejdą do rywalizacji z urzędującymi Mistrzami Polski po dwóch zwycięstwach z rzędu. Rundę wiosenną rozpoczęli od pokonania Puszczy Niepołomice, a gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Wlazło. Jednak, to co podopieczni Kieresia uczynili tydzień później zaskoczyło całą, piłkarską Polskę. Mianowicie Biało – Niebiescy podbili Tarczyński Arenę, na której swoje mecze rozgrywa Śląska Wrocław. Wicelider PKO BP Ekstraklasy poległ po trafieniu Szkuryna w 45. minucie spotkania. Jeśli chodzi o aktualną pozycję w tabeli ligowej to drużyna z Mielca zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 28. ”oczek”.

Raków Częstochowa zgromadził na swoim koncie 35. punktów. Dodatkowo piłkarze Szwargi mają jedno zaległe spotkanie. Aktualnie drużyna z województwa Śląskiego może poszczycić się imponującą serią. Medalikom udało im się utrzymać passę 20 kolejnych meczów w jednym sezonie, podczas których zdobyli przynajmniej jedną bramkę. Poprzedni rekord należał do Legii Warszawa z sezonu 1995/1996.

Obie ekipy na różnych szczeblach ligowych mierzyły się ze sobą 25 razy (11 meczów w Ekstraklasie, 12 na jej zapleczu i 2 na trzecim poziomie rozgrywkowym). 15-krotnie górą były Medaliki, a po 5 razy padał remis i z wygranej cieszyli się zawodnicy klubu z Mielca. Jeśli chodzi o poprzednie, ligowe starcie to w sierpniu 2023 Raków wygrał 2:0. Prowadzenie gospodarzom dał Papanikolau, a wynik spotkania ustalił w 63. minucie Bartosz Nowak.

Przewidywane składy: 

Stal Mielec: Kochalski – Pingot, Matras, Esselink – Getinger, Jaunzems – Guillaumier, Wlazło – Hinokio, Domański – Szkurin 

Raków Częstochowa: V. Kovacević – Svarnas, Arsenić, Racovitan – Otieno, Silva – Berggren, Koczergin – Nowak, Yeboah – Crnac

 

UDOSTĘPNIJ