Jak co tydzień, rozgrywki PKO BP Ekstraklasy ponownie uraczą nas kolejną już serię gier. Piłkarze wybiegną dziś na boiska w Szczecinie, Częstochowie i Gliwicach. 

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 

Nowa kampania jest dotąd dla “Portowców” niemałym szokiem. Pogoń zainaugurowała rozgrywki zgodnie z planem, dwukrotnie inkasując komplet punktów. Impas zawitał do Szczecina niespodziewanie, a jego źródeł doszukiwać się można w sromotnej porażce z Gent (0:5). Od tej pory “Portowcy” nie zdobyli na rodzimym podwórku choćby punktu, przegrywając cztery razy z rzędu (ostatnia klęska miała miejsce w Lubinie, gdzie “Miedziowi” odprawili Pogoń wynikiem 1:0). 

Margines błędu został wyczerpany do absolutnego minimum, próżno też szukać lepszej okazji na przełamanie – do Szczecina zawita dziś ostatnia drużyna rozgrywek, Korona Kielce. Wbrew pozorom, “Złocisto-krwiści” są w stanie postawić Pogoni naprawdę trudne warunki, o czym dobitnie przekonało się niedawno choćby Zagłębie Lubin (2:0). Kielczanie zdają się być na fali wznoszącej, starcie w Szczecinie jest z kolei idealną okazją na istotne podreperowanie ligowego dorobku. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z niniejszego pojedynku, którą na antenie RADIA GOL 1 przeprowadzi dla państwa Marcel Kowalczuk – start punktualnie o godzinie 15:00. 

Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 

Po drobnych turbulencjach z połowy sierpnia, drużyna spod Jasnej Góry ponownie punktuje z oczekiwaną regularnością. Podopieczni trenera Szwargi uświetnili walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów UEFA dwoma triumfami na ligowym podwórku – ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice, w obu przypadkach stosunkiem 2:0 (starcie ze Stalą poprzedzało decydujący dwumecz z drużyną Kopenhagi, z kolei pojedynek z niepołomicką Puszczą rozegrano bezpośrednio po rewanżu w stolicy Danii). 

Łódzki Klub Sportowy nieubłaganie pikuje dziś w dół ligowej tabeli. “Rycerze Wiosny” lokują się dziś na przedostatniej pozycji, w czym definitywnie nie pomogły porażki z Puszczą (1:2) i Wartą Poznań (0:2). Kolejna klęska może skutkować trwałym zakotwiczeniem w dolnych rejonach zestawienia, jakże przecież niebezpiecznych w dłuższej perspektywie czasu. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z niniejszego pojedynku, którą na antenie RADIA GOL 1 przeprowadzi dla państwa Krzysztof Czerwik – start punktualnie o godzinie 17:30. 

Piast Gliwice – Legia Warszawa 

Sobotę z PKO BP Ekstraklasa zwieńczy pojedynek w Gliwicach. Miejscowy Piast podejmie o godzinie 20:00 warszawską Legię. Podopieczni trenera Vukovica punktują dotąd, jakkolwiek by to nie brzmiało – specyficznie. Specyficznym jest wszak bilans pięciu remisów (ostatnio trzech z rzędu), odniesionych na przestrzeni siedmiu spotkań. Jak jednak powszechnie wiadomo, takowy wynik nie gwarantuje imponującej zdobyczy punktowej – Piast lokuje się zatem w drugiej połowie tabeli.  

Do Gliwic przyjeżdża się drużyna Legii Warszawa – wicemistrzowie Polski są obok Cracovii jedyną niepokonaną ekipą w polskiej elicie. “Wojskowi” potknęli się dotąd zaledwie raz, remisując w wyjazdowym starciu z Puszczą Niepołomice (1:1). Legia zdążyła już jednak odkupić winy, triumfując następnie w pojedynkach z Koroną (1:0) oraz Widzewem (3:1; jakże istotnym z perspektywy kibiców). 

 

Autor: Mateusz Kurpiewski

UDOSTĘPNIJ
Mateusz Kurpiewski
Fan sportu, a przede wszystkim jego otoczki - najciekawsze dzieje się poza boiskiem.