Przyszedł czas wczesnego niedzielnego popołudnia z piłkarską PKO BP Ekstraklasą. O 12:30 zmierzą się ze sobą zespoły Puszczy Niepołomice oraz Zagłębia Lubin.

Forma obu ekip

Dzisiejsi gospodarze dzielnie walczą o swój ekstraklasowy byt, rundę wiosenną Puszcza rozpoczęła od porażki w rywalizacji ze Stalą Mielec. Przebieg tego spotkania był dość pechowy, bowiem beniaminek długo utrzymywał prowadzenie, które stracił w końcówce. Później Stal zdołała także zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. W minionym tygodniu Puszcza zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1-1. Tam również ekipa Tomasza Tułacza była blisko wygranej, lecz wypuściła ją na kilka minut przed końcem.
Zagłębie Lubin także nie zaznało tej wiosny jeszcze smaku zwycięstwa. Na inaugurację nadarzyła się porażka z Lechem Poznań 0-2, zaś w poprzedniej kolejce Miedziowi zremisowali u siebie z Cracovią 1-1. W ligowej tabeli zajmują dziesiąte miejsce, z przewagą pięciu punktów nad znajdującą się w strefie spadkowej Puszczą.

Historia starć

Obie drużyny, ze względu na ubogą historię klubu z Niepołomic, mają za sobą tylko jedno bezpośrednie stracie w całej swojej historii. Tamten mecz był rozgrywany na KGHM Załębie Arena w Lubinie a zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy, któzy przez więkrzość spotkania przeważali

Przewidywane składy

PUSZCZA NIEPOŁOMICE: Zych (M) – Koj, Jakuba, Craciun, Stępień – Walski, Serafin – Tomalski (?), Hajda, Siemaszko (Ż) – Zapolnik

Wykluczeni/niepewni gry: Cholewiak (kilka miesięcy przerwy), Mroziński, Bartosz (kartki) Kidrić (kontuzja)

ZAGŁĘBIE LUBIN: Dioudis (?) – Kłudka (M), Ławniczak, Kopacz, Grzybek (Ż) – Makowski, Dąbrowski – Chodyna (Ż), Bułeca (?), Wdowiak – Kurminowski (?)

Początek spotkania Piszcza Niepołomice – Zagłębie Lubin już dzisiaj o godzinie 12:30.

Tymoteusz Mech

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.