Najbliższa wielu polskim sercom PKO BP Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę.W poniedziałek zakończyliśmy okrągłą trzydziestą serię spotkań.Serdecznie zapraszam na przegląd najciekawszych spotkań tej kolejki.

Jedno z ciekawszych gier mieliśmy okazję zobaczyć przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej 98 w Lubinie gdzie KGHM Zagłębie Lubin podejmowało łódzki Widzew.Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród polskich fanów bowiem mecz na żywo oglądało ponad 8 tysięcy widzów. Ostatecznie byliśmy świadkami przełamania Miedziowych którzy pokonali beniaminka z Łodzi 2-0 po golach Dawida Kurminowskiego oraz Kacpra Chodyny.

Pierwszego spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej poznaliśmy pod Wawelem gdzie Cracovia remisując z legnicką Miedzią zepchnęła ją na pięć kolejek przed końcem do pewnego spadku .Wynik meczu otworzył Drachol bramką do szatni natomiast szansę na marzenie o utrzymaniu odebrał gościom Konoplanka w sześćdziesiątej dziewiątej minucie.

Sensacyjny triumf przy Bułgarskiej w Poznaniu zaliczył Górnik Zabrze pokonując mistrza Polski 1-0.Goście otworzyli wynik spotkania tuż przed zakończeniem pierwszej połowy w czterdziestej czwartej minucie gry za sprawą Japończyka Yokoty i już do końca utrzymali korzystny rezultat.