Raków Częstochowa może zostać ponownie liderem PKO BP Ekstraklasy, ale musi znaleźć sposób na Miedź Legnica.  


Raków Częstochowa – Miedź Legnica

Spotkanie obydwu zespołów będzie pierwszym w historii polskiej ekstraklasy. Są na dwóch różnych biegunach tabeli. Raków w środku tygodnia nadrobił zaległe starcie z Piastem Gliwice. Medaliki ograły Piastunki po golu Frana Tudora w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry. Nie potrafili zdominować rywali, więc nie mogą sobie pozwolić na rozluźnienie z Miedzią, bo ich suche wyniki nie wskazują wszystkiego. 

– Trzeba przyznać, że Raków jest zespołem, który w każdej fazie jest bardzo dobry. Jest też powtarzalny w bronieniu, atakowaniu i fazach przejściowych – powiedział Wojciech Łobodziński. W Rakowie z powodu kontuzji są wyłączeni – Marcin Cebula, Walerian Gwilia, Milan Rundić oraz Szymon Czyż. Z kolei w Miedzi sytuacja kadrowa nie jest o wiele lepsza, a w przypadku kilku graczy wyścig z czasem będzie trwał aż do poniedziałku. W minionej kolejce czwartą żółtą kartkę w sezonie ujrzał Carlos Julio Martinez Riva.

Piast Gliwice – Widzew Łódź

Waldemar Fornalik nie mógł się pogodzić z przegraną przed własną publicznością. – To była na pewno bolesna porażka, bo jeżeli przegrywa się w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry to boli. Natomiast dużym pozytywem z tego meczu jest gra naszego zespołu, szczególnie w drugiej połowie, kiedy stworzyliśmy kilka sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy – mówił. Możliwa rehabilitacja nastąpi dziś przeciwko Widzewowi Łódź, który z zdołał bezbramkowo zremisować z Rakowem.

– To spotkanie było wyrównane i mogło się skończyć jedną bramką w każdą ze stron. Piast mocno pokrzyżował szyki rywalowi, dopiero końcówka zdecydowała o jego porażce. Ten mecz nam sporo pokazał, spodziewamy się podobnego spotkania, ale jak będzie, to zobaczymy. My musimy skupić się na sobie, na naszych działaniach – odpowiedział Janusz Niedźwiedź. Beniaminek ma względny spokój, bo ma sześć punktów nad strefą spadkową.


18:00 | Raków Częstochowa – Miedź Legnica

20:30 | Piast Gliwice – Widzew Łódź 

UDOSTĘPNIJ