Po przerwie reprezentacyjnej wraca PKO BP Ekstraklasa. Nasza, wyczekiwana przez wszystkich, rodzima liga. Dzisiaj dwa ciekawe starcia.

Zagłębie Lubin – Warta Poznań

Kolejkę rozpoczniemy w Lubinie, zmierzy się Zagłębie Lubin, które nie może być pewne o utrzymanie i Warta Poznań, która może zaskoczyć wszystkich i włączyć się do walki o awans do Europejskich pucharów. Warto zwrócić uwagę na Kajetana Szmyta, w ostatnim meczu ligowym z Lechią Gdańsk zagrał świetny mecz, a przede wszystkim strzelił bramkę po świetnym rajdzie i położeniu trzech piłkarzy Lechii. Zagłębie pod Waldemarem Fornalikiem radzi sobie nie najgorzej, jednak ostatnie dwa mecze to remis i porażka. Mają jedynie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Emocje w Lubinie już o 18:00.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze

Piast od początku tej rundy zaczął punktować o wiele lepiej. Pod Vukoviciem przegrali tylko dwa razy, z Rakowem i Legią, ten wynik robi duży wrażenie, jednak to w dalszym ciągu tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W tym meczu będą osłabieni o Patryka Dziczka, który w ostatnim meczu otrzymał czerwoną kartkę. Dzisiaj debiut Jana Urbana w Górniku Zabrze. Jest to bardzo ciekawy mecz na debiut, patrząc na to, że to derby Śląska. Warto spojrzeć na Lukasa Podolskiego, który ostatnio jest bardzo rozpędzony, ostatnie 2 mecze to 3 gole. Pytanie, czy pod Janem Urbanem zdoła utrzymać taką formę.

Karol Budzik

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.