W niedzielę Lech Poznań podejmie Radomiaka Radom, a Korona Kielce pojedzie po przełamanie do Lubina w ramach 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 

Miedziowi są na fali rosnącej. Przed przerwą na kadrę zdołali pokonać płocką Wisłę (2:1), a tydzień temu po fascynującej rywalizacji dopisali trzy punkty z Górnikiem Zabrze (3:2). Wydaje się zatem, że dziś będą w roli faworyta z Koroniarzami, którzy są w strefie spadkowej, a na wygraną czekają już od końcówki sierpnia. Kielczanie nie potrafią pokonać rywali w Lubinie od 2018 roku. Statystyki jasno wyżej stawiają na gospodarzy. Zespół Leszka Ojrzyńskiego chce zareagować po ostatnich niepowodzeniach. 

Bohaterem z Górnikiem był Damjan Bohar, który zanotował dublet. – Mam jeszcze więcej motywacji do treningów i do lepszych meczów. Najważniejsze jednak dla nas, tak jak mówiłem, są te 3 punkty. Moje 2 bramki to była tylko pomoc do wygranego meczu – mówił Słoweniec. Korona ugrała już pełną pulę w Gdańsku i Radomiu, stąd też fani z woj. świętokrzyskiego szczególnie nie tracą wiary. 

Lech Poznań – Radomiak Radom 

Kolejorz po bezbramkowym remisie z Hapoelem Beer Szewa w Lidze Konferencji Europy zagra z Radomiakiem. Ekipa Johna van den Broma już do początku listopada musi się przyzwyczaić do gry co trzy dni. W tym trudnym dla siebie okresie zamierzają utrzymać kontakt z czołówką, a w polskich warunkach rywalizacja na kilku frontach jest ciężka do pogodzenia. Do końca rundy jesiennej wypadł Barry Douglas, który doznał urazu stawu skokowego z Izraelczykami. 

Lechici są niepokonani na ligowym podwórku od sześciu spotkań, zaś piłkarze z Radomia notują serię czterech porażek w ostatnich pięciu starciach. Mają już raptem trzy punkty nad strefą spadkową. Za czerwoną kartkę będzie pauzował Portugalczyk Pedro Justiniano, który u Mariusza Lewandowskiego miał pewny plac. 


godz. 15:30 | Zagłębie Lubin – Korona Kielce 

godz. 17:30 | Lech Poznań – Radomiak Radom 

UDOSTĘPNIJ