PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa 3:1 Wisła Kraków, 20.06.2020 | Fot. Patryk Kowalski

Peter Hyballa został nowym trenerem Wisły Kraków. Niespełna 45-letni Niemiec jest doświadczonym i bardzo charyzmatycznym szkoleniowcem. Jego CV jest bogate pracował m.in. w Niemczech, Austrii, Słowacji, a ostatnio w Holandii. Umowa Hyballi będzie obowiązywała do końca czerwca 2022 roku. 

Zaczynał od młodzieży 

Peter Hyballa profesjonalną karierę trenerską rozpoczynał od pracy z młodzieżą. W latach 1993-2007 opiekował się zawodnikami m.in. Arminii Bielefeld, Vfl Wolfsburg czy Preussen Münster. W 2007 roku rozpoczął pracę w Borussii Dortmund U19. Następnym klubem jaki objął była Alemannia Aachen, tam spędził ponad rok. W sezonie 2010/11 z tym klubem zajął 10. miejsce w 2. Bundeslidze, ale start następnego sezonu był słabszy.
Następnym przystankiem w drodze trenerskiej Hyballi była Austria. Najpierw trafił do Salzburga, gdzie pracował z rezerwami RB, a później został trenerem Sturmu Graz. W tym drugim klubie pracował niecały rok.

Po powrocie do Niemiec prowadził m.in. Bayer Leverkusen wspólnie z Saschą Lewandowskim, a następnie Bayer Leverkusen U19. 

Kolejne kluby w jego karierze to NEC Nejmegen i Dunajska Streda, ze słowackim klubem Hyballa awansował do eliminacji Ligi Europy, gdzie wyeliminował Cracovię.

Ostatnim klubem, który prowadził była NEC Breda, tam osiągał dobre wyniki, ale nie zgadzał się z wizją klubu z dyrektorem sportowym i opuścił Holandię. Od lipca był bez klubu. 

Hyballa słynie ze swojego mocnego charakteru i pracy z młodzieżą. Teraz będzie miał szansę poprowadzić projekt z Wisłą Kraków.

UDOSTĘPNIJ