W drugim tygodniu okna, podobnie jak w pierwszym, polskie kluby nie dokonały spektakularnych transferów. Do tej pory najaktywniejsze są kluby z dołu tabeli. Oto lista wszystkich transferów poprzedniego tygodnia:

Zobacz także: Podsumowanie pierwszego tygodnia okna transferowego.

Przyszli:

Cracovia:

Bojan Cecarić (Serbia, 25 lat, 150 tys euro)

Serb ma być lekiem na nieskuteczność „Pasów”. Jest to o tyle ciekawe, że rosły napastnik strzelił w tym sezonie ligowym zaledwie 2 bramki w 18 meczach, a w całej karierze wpisał się na listę strzelców 11 razy. Podpisał 3,5 roczny kontrakt. Jeśli ten transfer będzie trafiony to będzie to duża niespodzianka.

Sergiu Hanca (Rumunia,26 lat, 60 tys euro)

4-krotny reprezentant Rumunii. W obecnym sezonie podstawowy piłkarz Dinamo Bukareszt. Hanca jest nominalnym prawym pomocnikiem, ale może zagrać również po drugiej stronie boiska. W lidze rumuńskiej rozegrał ponad 100 spotkań. Jego kontakt będzie obowiązywał przez najbliższe 3,5 roku.

Zagłębie Sosnowiec:

Mateusz Możdżeń (Polska,27 lat, ceny nie ujawniono)

Co ciekawe, Możdżeń odrzucił ofertę Górnika Zabrze, aby zagrać w Sosnowcu. Kilka lat temu, nikt nie spodziewałby się, że Możdżeń w wieku 27 lat trafi do najsłabszej drużyny Lotto Ekstraklasy. Doświadczony środkowy pomocnik rozegrał w Ekstraklasie już 248 meczów. W odróżnieniu od większości nowych piłkarzy Zagłębia nie podpisał półrocznego kontraktu. Jego umowa będzie obowiązywać przez najbliższe 1,5 roku.

Georgios Mygas (Grecja 24 lata, bez odstępnego)

Jest to pierwszy zagraniczny transfer podczas kariery Mygasa. Do tej pory występował tylko w jednym klubie. W Pantelikosie rozegrał 110 spotkań. Grek jest prawym obrońcą. Jego kontrakt z sosnowiczanami będzie obowiązywał przez pół roku z opcją przedłużenia o kolejny rok w przypadku utrzymania,

Tomasz Nawrotka (Polska, 21 lat, wypożyczenie z Legii Warszawa)

Nawrotka jest prawym obrońcą, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Zemplin Michalovce. W słowackiej ekstraklasie zagrał 7 meczów, ale jego wypożyczenie rozpoczęło się dopiero przed 8 kolejką ligową. Zagłębie nie ma możliwości wykupienia prawego obrońcy.

Górnik Zabrze

Valeriane Gvilia (Gruzja, 24 lata, wypożyczenie z FC Luzern)

19-krotny reprezentant Gruzji. Wydaje się, że jest to bardzo dobry transfer Górników. Gruzin był podstawowym defensywnym pomocnikiem FC Luzern, w obecnym sezonie rozegrał 16 spotkań. Górnik zapewnił sobie możliwość pierwokupu pomocnika po sezonie.

Martin Chudy (Słowacja, 29 lat, bez odstępnego)

Kolejny pogromca Legii, który trafia do Ekstraklasy. Jest już czwartym piłkarzem, który trafia do polskiej ligi ze Spartaka Trnava. Chudy w obecnym sezonie rozegrał 11 meczów ligowych oraz 15 spotkań w europejskich pucharach. Z Górnikiem związał się umową na 1,5 roku.

Legia Warszawa:

Kacper Kostorz, 19 lat, 250 tys euro)

Wydaje się, że Kostorz jest pierwszym beneficjentem przepisu o grze młodzieżowca. Był jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w I lidze. Kostorz może grać na wszystkich pozycjach w ofensywie. Związał się z Legią kontraktem na 3,5 roku, ale najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Podbeskidziu.

Lech Poznań

Juliusz Letniowski (Polska, 20 lat, 75 tys euro)

Saga z transferem Letniowskiego dobiegła końca. Kluby długo nie mogły porozumieć się w sprawie odstępnego. Lech mógł pozyskać młodego Polaka, od czerwca, za darmo. Jednak Adam Nawałka chciał go mieć już teraz, ponieważ widzi go w pierwszym składzie. Perspektywiczny pomocnik związał się z „Kolejorzem” umową na 3,5 roku.

Korona Kielce

Ognjen Gnjatić (27 lat, Bośnia i Hercegowina, bez odstępnego)

Pomocnik, który nigdy nie zdobył bramki. Mimo wszystko sprawdził się w każdym klubie, w którym grał, ponieważ wszędzie był zawodnikiem pierwszej „11”. Ostatnio był zawodnikiem holenderskiej Rody JC. Z Koroną podpisał 2-letni kontrakt.

Pogoń Szczecin

Jakub Bartkowski (27 lat, Polska, bez odstępnego)

Od razu po rozwiązaniu umowy z Wisła podpisał umowę z Pogonią. W tym sezonie był podstawowym prawym obrońcą krakowian, rozegrał 18 spotkań, strzelił jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Z Pogonią podpisał kontakt na 2,5 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Odeszli:

Damian Szymański: Wisła Płock- Akhmat Grozny  (1,5 mln euro)

Sebastian Rudol: Pogoń Szczecin-  Sepsi Sf. Gheorghe

Dawid Kort: Wisła Kraków- Atromitos Ateny

Dioni- Lech Poznań- Cultural Leonesa

Adam Radwański: Wisła Płock- Widzew Łódź (25 tys euro)

Mello: Zagłębie Sosnowiec- bez klubu

Callum Rzonca: Zagłębie Sosnowiec- bez klubu

Dejan Vokić: Zagłębie Sosnowiec- bez klubu

Adam Banasiak: Zagłębie Sosnowiec- bez klubu

Alexander Christovao: Zagłębie Sosnowiec- bez klubu

Łukasz Burliga: Jagiellonia Białystok- bez klubu

Mateusz Machaj: Jagiellonia Białystok- bez klubu

Martin Kolar- Wisła Kraków- bez klubu

Tibor Halilović- Wisła Kraków- bez klubu

Cieszyć może, że w tym tygodniu obok transferów obcokrajowców, do Lecha i Legii przyszli tacy piłkarze jak Letniowski i Kostorz. Wydaje się, że to powinien być kierunek, w którym pójdą polskie kluby. To na takich piłkarzach się zarabia. Z całym szacunkiem dla Cracovii, ale nie wierzę, że taki Bojan Cecarić będzie wzbudzał zainteresowanie zagranicznych klubów.

UDOSTĘPNIJ