Igor Sapała,Yevgeni Bashkirov
Igor Sapała,Yevgeni Bashkirov, PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa 2:1 KGHM Zagłębie Lubin, 14.06.2020 | Fot. Patryk Kowalski

Już dziś rusza 31. kolejka piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. Do rywalizacji w rundzie finałowej wszystkie ekipy przystąpią podzielone na dwie grupy – mistrzowską oraz spadkową. Ostatnie siedem kolejek Ekstraklasy wyłoni mistrza, pucharowiczów oraz spadkowiczów do Fortuna 1 Ligi. W pierwszej z nich na pewno nie wystąpi sześciu zawodników.

Terminarz pierwszej kolejki rundy finałowej

Piątek:
18:00 KGHM Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź (gr. spadkowa)
20:30 Górnik Zabrze – Korona Kielce (gr. spadkowa)
Sobota:
15:00 Wisła Płock – Arka Gdynia (gr. spadkowa)
17:30 Piast Gliwice – Lech Poznań (gr. mistrzowska)
20:00 Raków Częstochowa – Wisła Płock (gr. spadkowa)
Niedziela:
12:30 Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (gr. mistrzowska)
15:00 Cracovia – Jagiellonia Białystok (gr. mistrzowska)
17:30 Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (gr. mistrzowska)

Ukarani w 30. kolejce

W 30. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy arbitrzy pokazali łącznie 27 żółtych kartek. W konsekwencji dwóch kartoników tego koloru, kartonikiem koloru czerwonego został ukarany piłkarz Jagiellonii Białystok Ariel Borysiuk. Dla byłego piłkarza m.in. Lechii Gdańsk druga żółta kartka i tak oznaczała zawieszenie w 31. kolejce, gdyż było to jego czwarte „żółtko” w obecnym sezonie. Oto pełna lista zawodników ukaranych w poprzedniej serii gier:

Żółte kartki: Maciej Jankowski, Mateusz Młyński (Arka Gdynia); David Jablonský (Cracovia); Zoran Arsenić, Ariel Borysiuk 2, Bogdan Țîru (Jagiellonia Białystok); Ognjen Gnjatić, Adnan Kovačević, Matej Pučko, Mateusz Spychała (Korona Kielce); Kamil Jóźwiak (Lech Poznań); Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk); Pirulo, Maciej Wolski (ŁKS Łódź); Jakub Czerwiński (Piast Gliwice); Jakub Bartkowski, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Hubert Matynia, Konstantinos Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin); Jarosław Jach, Tomáš Petrášek (Raków Częstochowa); Israel Puerto (Śląsk Wrocław); Rafał Janicki, Nikola Kuveljić (Wisła Kraków); Ángel García (Wisła Płock)
Czerwona kartka (za dwie żółte): Ariel Borysiuk (Jagiellonia Białystok)

Nie wystąpią w 31. kolejce:

8 żółtych kartek: Mateusz Spychała (Korona Kielce); Tomáš Petrášek (Raków Częstochowa)
4 żółte kartki: Ariel Borysiuk (Jagiellonia Białystok); Adnan Kovačević (Korona Kielce); Maciej Wolski (ŁKS Łódź); Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)

Zagrożeni pauzą w 32. kolejce:

Za 3 żółte kartki:
ARKA GDYNIA: Maciej Jankowski, Davit Skhirtladze, Jakub Wawszczyk
CRACOVIA: Sylwester Lusiusz, Cornel Râpă, Pelle van Amersfoort
GÓRNIK ZABRZE: Jesús Jiménez, Alasana Manneh, Roman Procházka
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK: Bartosz Bida, Andrej Kadlec, Dawid Szymonowicz
KORONA KIELCE: Marcin Cebula, Michal Papadopulos
LECH POZNAŃ: Volodymyr Kostevych, Jakub Moder
LECHIA GDAŃSK: Błażej Augustyn, Maciej Gajos, Mario Maloča, Flávio Paixão, Kristers Tobers, Łukasz Zwoliński
LEGIA WARSZAWA: Michał Karbownik
PIAST GLIWICE: Jakub Czerwiński, Jorge Félix, Sebastian Milewski, Bartosz Rymaniak
POGOŃ SZCZECIN: Hubert Matynia
RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Sebastian Musiolik
ŚLĄSK WROCŁAW: Przemysław Płacheta, Diego Živulić
WISŁA KRAKÓW: Łukasz Burliga, Rafał Janicki, Georgi Zhukov
WISŁA PŁOCK: Maciej Ambrosiewicz, Ángel García, Dominik Furman, Giorgi Merebashvili, Suad Sahiti, Piotr Tomasik, Alan Uryga
KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN: Yevgeni Bashkirov, Alan Czerwiński, Filip Starzyński

Za 7 żółtych kartek:
ARKA GDYNIA: Marko Vejinović
CRACOVIA:
Michal Sipľak
GÓRNIK ZABRZE: Przemysław Wiśniewski
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK: Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień, Ivan Runje
KORONA KIELCE: Michael Gardawski,
POGOŃ SZCZECIN: Konstantinos Triantafyllopoulos
WISŁA KRAKÓW:
David Niepsuj
WISŁA PŁOCK: Mateusz Szwoch
KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN: Saša Balić, Ľubomír Guldan, Jakub Tosik

Za 11 żółtych kartek:
KORONA KIELCE: Jakub Żubrowski
LEGIA WARSZAWA: Artur Jędrzejczyk

ARKA GDYNIA:
Żółte kartki: Kamil Antonik, Adam Danch 2, Adam Deja 6, Frederik Helstrup 2, Maciej Jankowski 3, Michał Kopczyński 2, Adam Marciniak 8, Mateusz Młyński 2, Michał Nalepa 6, Michael Olczyk, Fabian Serrarens 2, Rafał Siemaszko, Davit Skhirtladze 3,  Marcin Staniszewski, Pāvels Šteinbors, Jakub Wawszczyk 3, Marko Vejinović 7, Damian Zbozień 4
Czerwone kartki: Damian Zbozień, Adam Deja

CRACOVIA:
Żółte kartki: Niko Datković, Milan Dimun, Oleksii Dytiatiev 5, Diego Ferraresso, Ivan Fiolić, Janusz Gol 9, Sergiu Hanca 8, Michał Helik 4, David Jablonský 6, Rafael Lopes 2, Florian Loshaj, Sylwester Lusiusz 3, Michal Peškovič 2, Kamil Pestka 5, Michał Rakoczy, Cornel Râpă 3, Michal Sipľak 7, Thiago 2, Mateusz Wdowiak 2, Pelle van Amersfoort 3
Czerwone kartki: Michał Helik, David Jablonský

GÓRNIK ZABRZE:
Żółte kartki: Igor Angulo 2, Filip Bainović 2, Paweł Bochniewicz 5, Martin Chudý, Georgios Giakoumakis 2, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janža 4, Jesús Jiménez 3, Erik Jirka, Michał Koj, David Kopacz 4, Alasana Manneh 3, Mateusz Matras 5, Szymon Matuszek 5, Roman Procházka 3, Przemysław Wiśniewski 7, Łukasz Wolsztyński, Kamil Zapolnik 4
Czerwone kartki: –

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK:
Żółte kartki: Zoran Arsenić 7, Bartosz Bida 3, Bödvar Bödvarsson 2, Ariel Borysiuk 4, Juan Cámara, Oleg Horin, Andrej Kadlec 3, Martin Košťál 2, Bartosz Kwiecień 7, Maciej Makuszewski 2 (Lech/Jagiellonia), Przemysław Mystkowski 4, Martin Pospíšil 8, Tomáš Přikryl 2, Jakov Puljić, Taras Romanczuk 8, Ivan Runje 7, Karol Struski, Dawid Szymonowicz 3 (Raków/Jagiellonia), Bogdan Țîru 2, Jakub Wójcicki 4
Czerwone kartki: Bartosz Bida, Ariel Borysiuk, Maciej Makuszewski (Lech/Jagiellonia), Andrej Kadlec, Ivan Runje

KORONA KIELCE:
Żółte kartki: Marcin Cebula 3, Uroš Djuranović 2, Petteri Forsell, Michael Gardawski 7, Ognjen Gnjatić 9, Jacek Kiełb, Adnan Kovačević 4, Marek Kozioł 2, Andrés Lioi, Erik Pačinda 4, Michal Papadopulos 3, Matej Pučko 2, Milan Radin 8, Mateusz Spychała 8, Grzegorz Szymusik 2, D’sean Theobalds, Themistoklis Tzimopoulos, Jakub Żubrowski 11
Czerwone kartki: Ognjen Gnjatić, Adnan Kovačević, Mateusz Spychała, Jakub Żubrowski 2

LECH POZNAŃ:
Żółte kartki: Djordje Crnomarković 8, Robert Gumny 4, Christian Gytkjær 2, Kamil Jóźwiak 5, Volodymyr Kostevych 3, Filip Marchwiński 2, Jakub Moder 3, Karlo Muhar 6, Tymoteusz Puchacz 5, Dani Ramírez 5 (ŁKS/Lech), Thomas Rogne 4, Michał Skóraś 2 (Raków/Lech), Mateusz Skrzypczak, Pedro Tiba 5
Czerwone kartki: Djordje Crnomarković 2

LECHIA GDAŃSK:
Żółte kartki: Zlatan Alomerović 2, Jakub Arak, Błażej Augustyn 3, Conrado 2, Karol Fila 6, Maciej Gajos 3, Omran Haydary, Rafał Kobryń, Jarosław Kubicki 5, Dušan Kuciak, Patryk Lipski 2, Tomasz Makowski 5, Mario Maloča 3, Filip Mladenović 12, Michał Nalepa 5, Flávio Paixão 3, Kenny Saief, Kristers Tobers 3, Łukasz Zwoliński 3
Czerwone kartki: Karol Fila, Žarko Udovičić 2, Flávio Paixão

LEGIA WARSZAWA:
Żółte kartki: Salvador Agra, Domagoj Antolić, Iñaki Astiz, Mateusz Cholewiak (Śląsk/Legia), Radosław Cierzniak, Valeriane Gvilia 2, Artur Jędrzejczyk 11, José Kanté 5, Michał Karbownik 3, Igor Lewczuk 5, Luquinhas 2, Radosław Majecki, André Martins 4, Tomáš Pekhart, Piotr Pyrdoł (ŁKS/Legia), Luís Rocha 4, Marko Vešović 2, Mateusz Wieteska 2, Paweł Wszołek 4
Czerwone kartki: Luís Rocha, José Kanté

ŁKS ŁÓDŹ:
Żółte kartki: Artur Bogusz 2, Samuel Corral, Maciej Dąbrowski 4, Antonio Domínguez 2, Carlos Moros Gracia, Ricardo Guima 6, Jan Grzesik 5, Adrian Klimczak 4, Rafał Kujawa 2, Arkadiusz Malarz, Łukasz Piątek 4, Pirulo 2, Adam Ratajczyk, Maksymilian Rozwandowicz 6, Przemysław Sajdak 2, Jan Sobociński 8, Dragoljub Srnić 4, Michał Trąbka 2, Maciej Wolski 4, Tadej Vidmajer 4
Czerwone kartki: Maksymilian Rozwandowicz

PIAST GLIWICE:
Żółte kartki: Jakub Czerwiński 3, Jorge Félix 3, Tom Hateley 4, Tomáš Huk 4, Mikkel Kirkeskov 6, Uroš Korun 2, Piotr Malarczyk 4, Sebastian Milewski 3, Piotr Parzyszek 2, Bartosz Rymaniak 3, Patryk Sokołowski 4, Dominik Steczyk, Patryk Tuszyński 2
Czerwone kartki: Tomáš Huk, Bartosz Rymaniak

POGOŃ SZCZECIN:
Żółte kartki: Jakub Bartkowski 5, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas, Santeri Hostikka 2, Kacper Kozłowski, Sebastian Kowalczyk 4, Marcin Listkowski 4, Michalis Manias 2, Hubert Matynia 3, Ricardo Nunes 2, Tomás Podstawski 5, Srdan Spiridonović,  David Stec 4, Konstantinos Triantafyllopoulos 6
Czerwone kartki: Jakub Bartkowski, Ricardo Nunes, Konstantinos Triantafyllopoulos

RAKÓW CZĘSTOCHOWA:
Żółte kartki: Emir Azemović, Ruslan Babenko 2, Daniel Bartl 2, Felicio Brown Forbes 5, Jarosław Jach 5, Arkadiusz Kasperkiewicz 2, Daniel Mikołajewski 2, Sebastian Musiolik 3, Kamil Piątkowski 2, Tomáš Petrášek 8, Marko Poletanović (Jagiellonia/Raków), Igor Sapała 10, Petr Schwarz 4, Miłosz Szczepański, Jakub Szumski, David Tijanić, Fran Tudor 2
Czerwone kartki: Igor Sapała 2

ŚLĄSK WROCŁAW:
Żółte kartki: Piotr Celeban, Michał Chrapek 5, Wojciech Golla 8, Jakub Łabojko 5, Filip Marković 2, Krzysztof Mączyński 10, Lubambo Musonda 2, Róbert Pich 2, Przemysław Płacheta 3, Israel Puerto 5, Matúš Putnocký, Piotr Samiec-Talar, Dino Štiglec 2, Diego Živulić 3
Czerwone kartki: Krzysztof Mączyński, Filip Marković

WISŁA KRAKÓW:
Żółte kartki: Vullnet Basha 4, Jakub Błaszczykowski 2, Rafał Boguski, Michał Buchalik, Aleksander Buksa, Łukasz Burliga 3, Chuca 2, Krzysztof Drzazga, Mateusz Hołownia, Rafał Janicki 3, Lukas Klemenz 9, Nikola Kuveljić,  Michał Mak 2, David Niepsuj 7, Damian Pawłowski, Maciej Sadlok 9, Vukan Savićević 9, Marcin Wasilewski 4, Kamil Wojtkowski 5, Georgi Zhukov 3
Czerwone kartki: Rafał Boguski, David Niepsuj, Maciej Sadlok

WISŁA PŁOCK:
Żółte kartki: Maciej Ambrosiewicz 3, Thomas Dähne, Dominik Furman 3, Ángel García 3, Torgil Gjertsen, Grzegorz Kuświk 4, Giorgi Merebashvili 3, Damian Michalski, Damian Rasak 8, Jakub Rzeźniczak 4, Suad Sahiti 3, Cezary Stefańczyk 2, Mateusz Szwoch 7, Piotr Tomasik 3, Alan Uryga 3, Rafał Wolski 4 (Lechia/Wisła Płock), Bartłomiej Żynel
Czerwone kartki: –

ZAGŁĘBIE LUBIN:
Żółte kartki: Saša Balić 7, Yevgeni Bashkirov 3, Kacper Chodyna, Alan Czerwiński 3, Dejan Dražić,  Ľubomír Guldan 7, Dominik Jończy, Bartosz Kopacz 5, Damian Oko 5, Łukasz Poręba 2, Filip Starzyński 3, Patryk Szysz 2, Jakub Tosik 7, Saša Živec
Czerwone kartki: Damian Oko

ZOBACZ TAKŻE: Toruń 2021: Poznaliśmy warunki kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy

UDOSTĘPNIJ
Bartosz Pająk
Piłkarz, sędzia, spiker na meczach czwartoligowego Orlicza Suchedniów. Prywatnie sympatyk Manchesteru United, polskiej Ekstraklasy i pierwszej ligi. W wolnych chwilach miłośnik transportu kolejowego.