Po drugiej serii zmagań w grupie A przyszedł czas na grupę B już dzisiaj wieczorem dwa ujmujące starcia.

Grecja-Hiszpania

Drugą kolejkę spotkań w grupie B rozpocznie mecz pomiędzy Grecją a Hiszpanią. Podopieczni Jose Lany chcą przybliżyć się do upragnionego półfinału turnieju po tryumfie nad Islandią z którą ugrali wynik 2-1. Greccy zawodnicy znajdują się w nieco mniej komfortowym położeniu aczkolwiek nie zamierzają dać wygrać swoim przeciwnikom mimo pierwszej utraty punktów z kadrą Norwegii z którą po bardzo zaciętym spotkaniu pełnym sytuacji pod bramkowych i goli w którym ostatecznie polegli 5-4. 

W batalii Grecji z Hiszpanią zawodnicy trenera Antastasiosa Theos zdecydowanie nie są stawiani na pozycji faworyta ale będą mocno zmotywowani przez fakt iż w poprzednim starciu otarli się o zdobycze punktowe.

Dotychczas starć pomiędzy reprezentacjami U19 Grecji i Hiszpanii odbyło się dziewięć. Siedem z tych meczów rozstrzygnęło się na korzyść Hiszpanii. Jedno spotkanie zakończyło się remisem. 

Początek spotkania już o godzinie 18.

Norwegia-Islandia

Batalią która zakończy przedostatnią kolejkę rozgrywek grupowych na mistrzostwach Europy do lat dziewiętnastu rozgrywanych na Malcie będzie mecz pomiędzy Norwegią a Islandią.  Dla zawodników z Półwyspu Skandynawskiego wygrana z zawodnikami Islandii będzie oznaczać pewny awans do półfinału ponieważ po wygranej z Grecją Norwegowie znajdują się na pierwszej pozycji w grupowym rankingu. Dobrą dyspozycje Norwegów tylko utwierdza fakt że we wcześniejszych eliminacjach zagarnęli komplet oczek pokonując m.in Francje czy Rumunię. Zgoła inaczej wygląda sytuacja zawodników z Islandii. Zawodnicy trenera Igiego Skulasona po pierwszej porażce będą się starali utrzymać nadzieje na awans do dalszej fazy rozgrywek. We wcześniejszych eliminacjach  Strákarnir okkar uplasowali się na samym szczycie tabeli.

Do tego momentu Norwegia mierzyła się z Islandią czterokrotnie. Dwukrotnie zwyciężali podopieczni szkoleniowca Luisa Pimenty. Jednokrotnie zwycięzca nie został wyłoniony ponieważ po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał wynik 2-2. W jednym starciu zwycięsko wychodziła Islandia ujrzeliśmy wtedy rezultat 3-2 miało to miejsce 24.07.2007 roku. 

Po pierwszej wygranej z Grecją 5-4 faworytem wydaje się być Norwegia natomiast jak wiele razy się przekonujemy boisko lubi pisać własne scenariusze.

Pierwszy gwizdek w starciu Norwegia – Islandia na maltańskim boisku już o godzinie 21.

 

Tymoteusz Mech

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.