Śląsk ma za sobą bardzo przeciętną rundę, po której są na dopiero jedenaste miejsce, mając na koncie 21 punktów. Mówiło się ma zadziałać efekt nowej miotły we Wrocławiu, jednak tak się nie stało i drużyna Ivana Djurdievicia grała bardzo w kratkę. Celem była górna część stawki, ale to się nie udało spełnić Śląsk w minionej rundzie bardzo kiepsko radził sobie na wyjazdach, jest trzecią najgorszą drużyna radzącą sobie na wyjazdach, co nie jest dobrym wynikiem, lecz fatalnym.

 

Dużych transferów we „Wojskowych” nie było, do klubu przyszedł tylko młody Szymon Michalski, to były zawodnik Skry Częstochowa, 18-letni obrońca raczej będzie grywał w drużynie rezerw, ale jest włączony do I drużyny. Z klubu po kilku latach odszedł Krzysztof Mączyński wieloletni kapitan drużyny z Wrocławia. Do RC Recreativo de Huelva poszedł Javier Ajenjo Hyjek, który za dużo w Śląsku nie pograł i poszukał nowego wyzwania.

 

Wrocławianie przebywali na obozie od 8 do 20 stycznia w Turcji, w Belek, podczas obozu rozegrali sparingi z:

 

Plan sparingów Śląska:

 

10.01 Újpest FC 1-1
16.01 SK Rapid Wiedeń 3-2
19.01 Debreceni VSC 3-1
19.01 FK Mladost (Nowy Sad) 0-1

 

Marcel Kowalczuk

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.