Piast jak zwykle miał rundę jesienną bardzo słabą, lecz teraz zarząd klubu nie wytrzymał i postanowił zwolnić Waldemara Fornalika, który przez kilka lat prowadził zespół z Gliwic i sięgnął z nim po mistrzostwo Polski. W zamian za Fornalika przyszedł trener, który bardzo dobrze zna naszą polską Ekstraklasę, jest nim Aleksandar Vukovic. Podopieczni Serba zajmują szesnastą pozycję, czyli trzecią lokatę od końca, która daje spadek do niższej ligi, razem na jesień uzbierali 16 punktów. „Piastunki” bardzo liczą, że świetną formę będzie miał ich lider, Damian Kądzior, który miał oferty z Lecha Poznań, lecz z nich nie skorzystał i teraz walczyć będzie o byt w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

 

 

Piast na rynku transferowym aktywny bardzo nie był, jedynie do klubu przyszedł z Rekordu Bielsko-Biała Szczepan Mucha, lecz raczej on ważnym ogniwem w zespole Piasta nie będzie. Jakub Szmatuła zakończył karierę piłkarską i został trenerem bramkarzy w Gliwicach, Rauno Sappinen udał się na wypożyczenie do Stali Mielec poszukać odbudowania formy. Alberto Toril został wypożyczony z Piasta Gliwice do Realu Murcia.

 

Podopieczni Vukovicia przebywali na obozie przygotowawczym jedyni z Polski w Hiszpanii, a dokładnie w L’Albir, od 9 do 20 stycznia. Rozegrali sparingi z:

 

Plan sparingów Piasta

 

10.01 FC Lugano 0-0
15.01 Ferencvárosi TC 1-0
19.01 1.FC Heidenheim 0-1

 

Marcel Kowalczuk

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.