Włodarze Schalke przygotowują się już do zimowego okna transferowego. Największym problemem ekipy Domenico Tedesco jest brak kreatywności w środku pola oraz wybitna nieskuteczność napastników. Rozwiązać ten kryzys może Agustin Almendra, który znalazł się na celowniku Die Knappen. 18-latek dopiero wkracza do świata dużej piłki, ale nie przeszkadza mu to w zbieraniu wielu pochlebnych opinii.

Kim jest Agustin Almendra?

Większość osób po raz pierwszy styka się z powyższym nazwiskiem. Nic dziwnego, bowiem opisywany zawodnik jest u progu kariery. Występuje on w Boca Juniors oraz reprezentacji Argentyny U-17. Do niedawna był anonimem nawet dla kibiców z Ameryki Południowej, gdyż dopiero w tym sezonie zaczął grać w pierwszej drużynie mistrza Argentyny. Do tej pory Almendra zaliczył 6 występów ligowych, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Nie udało mu się zdobyć żadnych bramek ani asyst, ale fakt ten nie wpływa negatywnie na jego ocenę. 18-latek zwrócił na siebie uwagę europejskich klubów, a wśród nich właśnie Schalke.

Nowy Riquelme 

Nastolatek, mimo nikłej praktyki w dorosłej piłce, już teraz porównywany jest do legendy argentyńskiej piłki Juana Romana Riquelme. Obaj zawodnicy są wychowankami Boca Juniors, a młody gracz występuje na podobnej pozycji co 51-krotny reprezentant Argentyny, więc nic dziwnego, iż kibice doszukują się podobieństw. Agustin Almendra dzięki Schalke może wykonać pierwszy krok ku powtórzeniu wielkiej kariery byłego gracza BarcelonyDie Knappen nie są jednak jedynymi zainteresowanymi usługami pomocnika Los Xeneizes. Znajduje się on na radarze chociażby Borussii Mönchengladbach, RB Leipzig, Bayeru Leverkusen, czy hiszpańskiej Valencii .

Almendra szansą na poprawę gry?

Dużym problemem Schalke jest wspomniany brak kreatywności i waleczności w środku pola. Rok temu Leon Goretzka zapewniał pierwsze, a Max Meyer drugie. Wobec odejścia obydwu graczy, Christian Heidel próbował załatać wyrwę w pomocy transferami Sebastiana Rudego, czy Suata Serdara. Na obecny moment, środek pola Królewsko-Niebieskich jednak w niczym nie przypomina tego z zeszłego sezonu, który poprowadził podopiecznych Domenico Tedesco do wicemistrzostwa Niemiec. Transfer Agustina Almendry może wprowadzić sporo ruchliwości do niemrawej pomocy Die Knappen, a także pomóc w grze w destrukcji.

Dodatkowo sprowadzenie 18-letniego, utalentowanego gracza wpisywałoby się w politykę klubu, opartą na promowaniu młodych zawodników. Do okna transferowego jednak jeszcze sporo czasu, więc włodarze Schalke mogą dokładnie rozważyć, czy Argentyńczyk byłby faktycznym wzmocnieniem.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.