Wraz ze zbliżającym się latem coraz więcej osób zastanawia się, jak szybko i skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Choć nie ma cudownego sposobu, który pozwoliłby na osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez odpowiedniego deficytu kalorycznego oraz aktywności fizycznej, są pewne preparaty, które mogą znacząco wspomóc proces utraty wagi. To tak zwane spalacze tłuszczu. Czym są? Jak działają? Kto może po nie sięgnąć? Dowiesz się z poniższego wpisu!

Suplementy diety wspierające proces budowania wymarzonej sylwetki stały się popularne nie tylko wśród stałych bywalców siłowni czy klubów fitness, ale także osób, które prowadzą siedzący tryb życia i dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem. Szczególnym powodzeniem cieszą się spalacze tłuszczu, czyli kompozycje składników nasilających redukcję zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Przyjrzyjmy się bliżej zasadzie ich działania i bezpieczeństwu stosowania!

Jak działają i czym są popularne spalacze tłuszczu?

Na wstępnie warto wyraźnie podkreślić jedną istotną kwestię: żaden preparat, suplement diety czy nawet lek nie pomoże Ci osiągnąć wymarzonej sylwetki, jeśli będziesz stale popełniać błędy żywieniowe i stronić od jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jeżeli jednak starasz się utrzymywać deficyt kaloryczny i wprowadzasz do swojego dnia spacery, bieganie, pływanie czy ćwiczenia na siłowni, to spalacze tłuszczu mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Wszystko dzięki temu, że preparaty takie działają na zasadzie stymulacji termogenezy, która podnosi wydatki energetyczne organizmu, przyspieszając tym samym metabolizm.

Jakie składniki znajdują się w spalaczach tłuszczu?

Nazwa “spalacze tłuszczu” odnosi się tak naprawdę do preparatów, które stanowią kompozycję odpowiednio dobranych składników aktywnych o określonym działaniu. To w nich tkwi moc nasilania redukcji tkanki tłuszczowej, choć to nie ich jedyne zadanie. Jakie to mogą być składniki?

  • Kofeina + guarana
  • Ekstrakt z pieprzu czarnego / cayenne
  • Ekstrakt z zielonej herbaty
  • L-karnityna
  • Ekstrakt z grejpfruta i gorzkiej pomarańczy
  • Teobromina i tyrozyna
  • CLA

Znacząca większość tych składników, w których przeważają substancje pochodzenia naturalnego, ma za zadanie przyspieszać przemianę materii, organiczać magazynowanie tkanki tłuszczowej i stymulować enzymy odpowiedzialne za rozpad komórek tłuszczu.

Spalacze tłuszczu – skuteczność i bezpieczeństwo

Jak widać, spalacze tłuszczu zawierają w składzie głównie wyciągi roślinne i naturalne składniki, które są całkowicie bezpieczne. W związku z tym także samo stosowanie spalaczy tłuszczu dopuszczonych do sprzedaży nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń w przypadku osób zdrowych, które stosują je w odpowiedniej dawce przewidzianej przez producenta. Jeśli natomiast chodzi o skuteczność, to oczywiście preparaty te są pomocne w spalaniu tłuszczu i wspieraniu przemiany materii, jednak bez odpowiedniej diety i ćwiczeń nie spowodują większych zmian w sylwetce. Spalacze tłuszczu to zaledwie dodatek do zdrowego trybu życia – i w takiej roli sprawdzają się świetnie!

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.