Styl japandi dość niedawno podbił polskie katalogi aranżacyjne, lecz od samego początku zdobył miłośników. Wnętrza prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni na myśl przywodzą uporządkowane wnętrza świątyń buddyjskich, w których zaznać można prawdziwego ukojenia w ciszy i spokoju. Styl japandi zbliżony jest do stylu skandynawskiego tym, że główną tematyką wnętrz jest harmonia i minimalizm w detalach. Jaka jest więc różnica? Styl japandi wydaje się znacznie cieplejszy, zaś drewnem okłada się nie tylko podłogi, acz również ściany. Jednak w obu wnętrzach liczy się coś, co dziś jest wręcz pożądane – funkcjonalność.

Japandi w twoim mieszkaniu, czyli jak wprowadzić niskobudżetowy styl

Japoński styl urządzania wnętrz ceni sobie oszczędność – zarówno w meblach, jak i akcesoriach. Wnętrze ma stanowić przestrzeń do relaksu i ucieczki przed codziennością, dlatego projekty tego typu mieszkań są często oszczędne – stawia się bowiem nie na ilość, a na jakość i funkcjonalność danych przedmiotów. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Należy znaleźć w designie odpowiedni balans, dzięki któremu przemycenie elementów japońskiego stylu będzie naturalne, nie zaś pretensjonalne. Japandi to naturalność, jednak w nowoczesnym wydaniu wato pokusić się o urozmaicenia, które dodadzą wnętrzu animuszu. Doskonałym ruchem jest inwestycja w lamele ścienne wykonane z betonu architektonicznego. Występujące w odcieniach bieli i szarości współgrają z harmonijnymi wnętrzami – widać to między innymi na wizualizacjach udostępnionych na stronie VHCT, jednego z topowych producentów dodatków z betonu architektonicznego. Ułożenie ich na kawałku ściany (najlepiej telewizyjnej) potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie, dzięki czemu doskonały wyjściem jest użycie lameli w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Lamele ścienne to rozwiązanie dla tych, którzy lubią design w atrakcyjnej cenie. Beton architektoniczny doskonale łączy się z drewnianymi elementami – mimo swojej chłodnej natury, materiał ten podkreśla oryginalność wystroju wnętrza.

Nienachalne wnętrza odpowiedzią na dzisiejsze czasy

Życie w ciągłym biegu bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie. Pęd, pośpiech i przesyt bodźców powiązany z rozwojem technologicznym powoduje, że coraz więcej osób pragnie posiadać przestrzeń, w której będą mogli od tego wszystkiego odpocząć. Styl japandi to nie tylko wnętrze, ale i filozofia życia – sztuka wyzbycia się rzeczy zbędnych. Mieszkanie w japońskim stylu ma przypominać oazę spokoju, w której lokatorzy mogą zaznać relaksu i zebrać swoje siły. Do stworzenia przestrzeni w stylu japandi nie potrzeba wiele; pamiętaj o zabawie fakturami, sięganiu po naturalne materiały i wspierania rzemiosła. Wnętrza w stylu japandi są przemyślane w każdym szczególe; przedmioty posiadają swoje miejsce, współgrając przy tym z całą aranżacją pod względem estetycznym. Już dziś zacznij tworzyć swoją małą Japonię w zgodzie z filozofią mnichów zamieszkujących Kraj Kwitnącej Wiśni.

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.