Narodziny dziecka to piękna chwila, ale też spory wydatek dla rodziców. Warto przed tym cudownym wydarzeniem zrobić sobie listę najważniejszych gadżetów do zakupu i zastanowić się, na czym możemy trochę zaoszczędzić, a gdzie raczej nam to się nie uda. Planowanie budżetu znacznie wszystko ułatwia – przy okazji taka zrobiona lista sprawia, że nie wpadamy w szał zakupów i będziemy powoli nabywać tylko rzeczy najbardziej przydatne. Unikniemy wtedy sytuacji,w której mamy za wiele akcesoriów. Jak to zrobić? Mamy dla Was kilka porad!

Przemyślane zakupy czas start!

Aby nie spotkała nas sytuacja, w której mamy zbyt dużo rzeczy dla naszego maluszka wystarczy zrobić prostą listę zakupów. Zaczynając od wózka dziecięcego, na ubrankach i zabawkach kończąc. To bardzo zdrowe podejście, która pozwoli dobrze zaplanować budżet oraz prawdopodobnie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Gdy na samej górze naszej listy wypiszemy najdroższe i najważniejsze rzeczy, czyli wózek dziecięcy i łóżeczko będziemy mieć obraz tego, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na te tańsze akcesoria póki dziecko nie pojawi się na świecie. Jeśli wiemy, że przyjaciele mają zamiar kupić nam prezenty lub organizujemy baby shower, to warto zrobić listę takich tańszych produktów, których będziecie potrzebować i przekazać ją bliskim.

Jak zaoszczędzić na najważniejszych, ale najdroższych rzeczach?

Naszym sposobem jest po prostu kupowanie najdroższych rzeczy na samym początku zakupów. Zwykle będzie to wózek dziecięcy, bo właśnie on jest największym wydatkiem z naszej listy. Trzeba go dobrze przemyśleć, często poszukiwanie idealnego trwa kilka miesięcy. Na co warto zwrócić uwagę, aby nie przepłacić za wózek? Najbardziej ekonomiczną opcją będzie kupienie wózka wielofunkcyjnego, czyli takiego, z którego będziemy mogli zrobić spacerówkę, gdy dziecko trochę podrośnie. Warto zwrócić uwagę, czy do wózka dołączone są wszelakie niezbędne akcesoria, jak folia przeciwdeszczowa, moskitiera oraz pojemna torba. Dzięki temu, że zakupimy wszystkie w jednym zestawie oszczędzimy pieniądze, a akcesoria będą w tym samym stylu, idealnie dopasowane do wózka. Takie zestawy 2w1 lub 3w1 oferuje na przykład polski producent wózków dziecięcych LONEX. Gdy wybierzemy już idealny wózek czas na zakup łóżeczka. Powinno być wygodne i zapewnić dziecku bezpieczeństwo. A jeśli dużo podróżujemy warto pomyśleć o łóżeczku turystycznym bądź kokonie dla niemowląt. To taki przenośny leżaczek-łóżeczko, które jest lekkie i mięciutkie, a zapewnia bezpieczny sen na łóżku z rodzicami. Taki otulacz oferuje wiele firm, na przykład LONEX. Mając ten kokon nie będziemy musieli się martwić, gdzie nasz maluch będzie spał na wyjazdach, a dzięki wiązaniom nie trzeba się obawiać, że wypadnie poza niego.

FOT.Materiały Partnera
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.