Szkolne boisko nie może obejść się bez solidnego zabezpieczenia. Odgrywa ono istotną rolę. Zapewnia ochronę nie tylko uprawiającym sporty uczniom, ale i osobom czy pojazdom znajdującym się w pobliżu. Do ogrodzenia tego typu miejsc dobrze nadaje się siatka. W jaki sposób ją zamontować?

Dlaczego należy zabezpieczyć boisko szkolne?

Każde nowoczesne boisko szkolne musi zostać ogrodzone, gdyż tylko wtedy będzie w pełni bezpieczne. Wówczas przeprowadzenie zajęć wychowania fizycznego staje się znacznie łatwiejsze. Nie ma ryzyka, że piłka wydostanie się poza boisko. Tym samym uczniowie nie muszą przerywać aktywności, aby jej poszukać.

Stosowana jako zabezpieczenie boiska siatka chroni przed przypadkowymi zniszczeniami. Należą do nich głównie:

  • wybite szyby,
  • uszkodzenia ścian,
  • wgniecenia karoserii samochodowej.

Poza tym do minimum zostaje zmniejszone ryzyko, że osoby postronne zostaną boleśnie uderzone piłką. Do takich wypadków dochodzi stosunkowo często, gdy nie zostaną zamontowane siatki na boisko szkolne. Są to niebezpieczne sytuacje, więc należy stosować rozwiązania, które przed nimi chronią.

Zalety siatki na boisko szkolne

Ogrodzenie boiska szkolnego przy użyciu siatki to bardzo dobra decyzja. Warto ją wybrać z kilku powodów.

Trwałość

Siatka na boisko szkolne od renomowanego producenta to zakup na lata. Jest odporna na działanie promieni słonecznych. Zabezpieczenie będzie estetycznie prezentować się przez wiele sezonów. Nie straci koloru i nie będzie podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Praktyczność

Mimo że szkolne boisko kojarzy się głównie z piłką nożną, może być wykorzystywane także na wiele innych sposobów. Jeżeli wyposażenie na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać mecz siatkówki, koszykówki czy nawet tenisa. Niezależnie od uprawianego sportu siatka dobrze się sprawdzi i zatrzyma piłkę.

Nie tylko na zewnątrz

Nie ma znaczenia, czy jest to boisko do piłki szkolne na zewnątrz, czy na hali sportowej. Siatka jest odpowiednim wyborem zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz budynku. To uniwersalne zabezpieczenie. Jest to dobry wybór szczególnie na wielofunkcyjne boisko szkolne, wykorzystywane na różne sposoby.

Jak wykonać ogrodzenie boiska szkolnego za pomocą siatki?

Pierwszy krok do prawidłowego montażu siatki to sprawdzenie, jak duże jest boisko szkolne – wymiary odgrywają istotną rolę. Tego typu produkty występują nie tylko w standardowych rozmiarach. Mogą być też przygotowane na indywidualne zamówienie. Szczególnie ważną rolę odgrywa wysokość ogrodzenia, gdyż musi skutecznie zatrzymywać odbijane i kopane piłki.

Gdy już wiadomo, jakie wymiary ma boisko szkolne, a siatka jest gotowa, można przejść do montażu. Najczęściej mocuje się ją do słupków. To zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom – nierzadko do pracy niezbędny jest specjalny sprzęt.

Warto pamiętać, że siatka na boisko szkolne może pełnić kilka funkcji. Znajduje zastosowanie jako ogrodzenie, piłkochwyt, jak również ochrona ścian, okien i sufitów. Osobną kategorię stanowi siatka całoroczna na bramkę na boisko szkolne, bez której niemal niemożliwe jest rozegranie meczu np. piłki nożnej.

Zabezpieczenie boiska szkolnego za pomocą siatki należy wykonać profesjonalnie. Najlepsze rozwiązanie to skorzystanie z usług pewnego producenta, który zadba o każdy szczegół.

FOT.Materiały Zewnętrzne
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.