Wielki finał PLK czas zacząć! [ZAPOWIEDŹ]

0

Mistrz Polski ze stolicy Dolnego Śląska oraz największa rewelacja tegorocznego sezonu Wilki Morskie Szczecin powalczą w finale Energa Basket Ligi! Rywalizacja do czterech zwycięstw rozpoczyna się już w piątek o godzinie 20:00.

Śląsk ma za sobą kolejną udaną fazę zasadniczą, choć nie zakończył bez zmiany trenera. W ćwierćfinale wrocławianie pokonali 3-1 Trefla Sopot, w półfinale okazali się lepsi od warszawskich legionistów. To sprawia, że mają teraz szansę na drugi z rzędu i ogólnie 19. tytuł mistrza Polski!

King zajął drugie miejsce po fazie zasadniczej – co prawda, miał tyle samo punktów co Śląsk, ale był gorszy w meczach bezpośrednich. Szczecinianie po emocjonującej pieciomeczowej serii pokonali triumfatora FIBA Europe Cup 3:2, a w półfinałach pokonali ostrowską Stal 3:1. Wilki po raz pierwszy od awansu w 2014 roku nie tylko awansowali do półfinału, ale i ma zapewniony medal.

W finałowej rywalizacji z pewnością będzie warto zwrócić uwagę na rywalizację pod koszami. Phil Fayne to gracz niezwykle atletyczny, bardzo trudny do zatrzymania. Będzie rywalizował z Aleksandrem Dziewą, który potrafi zaskoczyć rzutem z dystansu i Parachowskim, zawodnikiem twardym fizycznie i doświadczonym.

Mecz 1 (Wrocław) piątek 2 czerwca, g. 20:00

Mecz 2 (Wrocław) niedziela 4 czerwca, g.20:00 

Mecz 3 (Szczecin) środa 7 czerwca, g. 20:00

Mecz 4 (Szczecin) piątek 9 czerwca, g.20:00

Autor: Paweł Ziobro

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.