W szóstym meczu finału Konferencji Wschodniej NHL, hokeiści Tempa Bay Lightning pokonali po dogrywce New York Islanders 2:1. Tym samym zagrają o Puchar Stanleya z drużyną Dallas Stars.

Błyskawice potrzebowały jednego zwycięstwa by awansować do finału Pucharu Stanleya. Szóste spotkanie rozpoczęło się jednak nie po ich myśli, ponieważ już w 4 minucie na prowadzenie wyszli hokeiści z Nowego Jorku. Devon Toews zamienił podanie Andersa Lee na bramkę. Tempa jednak szybko odpowiedziała. Dwie minuty później, krążek do siatki posłał Szwed, Victor Hedman. Były to jedyne trafienia w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy, tak jak w poprzednim spotkaniu, potrzebna była dogrywka.

W niej obie drużyny miały okazje, jednak tego dnia, świetnie dysponowani byli bramkarze. W końcu, w 14 minucie Anthony Cirelli pokonał Semyona Varlamova i dał Błyskawicom zwycięstwo nie tylko w tym meczu, ale też w całej rywalizacji.

W finale o Puchar Stanleya, Tempa Bay Lightning zmierzy się z mistrzem Konferencji Zachodniej, Dallas Stars. Gwiazdy pokonały w pięciu spotkaniach Vegas Golden Knights. Pierwszy mecz wielkiego finału odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.

(Źródło: sport.tvp.pl)

Autor: Adam Stelmaszczyk