Rada European Athletics zdecydowała, że gospodarzem Mistrzostw Europy U18 w 2022 roku będzie Jerozolima. Natomiast Przełajowe Mistrzostwa Europy zorganizuje Turyn w 2021 roku.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy do lat 18 odbędą się latem w Rieti. Za niecały miesiąc, bo dokładnie 8 grudnia w Lizbonie odbędą się Przełajowe Mistrzostwa Europy. U progu zimy w 2021 roku Turyn będzie organizatorem. Trasy biegów będą przygotowywane na terenie położonego na północnych obrzeżach miasta Parku La Mandria.

Dodajmy, że polskie miasto Lublin miało apetyt być gospodarzem za nie całe trzy lata czwartej edycji Mistrzostw Europy Kadetów. O czym nie dawno pisaliśmy http://radiogol.pl/wiadomosci/lublin-zorganizuje-mistrzostwa-europy-w-lekkoatletyce/. Jednak Rada European Athletics na gospodarza czempionatu wyznaczyła nie Lublin, lecz Jerozolimę.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.