Wojciech Szczęsny w rozmowie z oficjalną telewizją Serie A opowiedział między innymi o Cristiano Ronaldo, relacjach z Gianluigim Buffonem, a także porównał obecną formę Juventusu do tej z sprzed roku. 

Osiągnęliśmy nasze cele na pierwszą część sezonu, jakimi był między innymi awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Jesteśmy również na czele Serie A, więc póki co to jest bardzo udany sezon. Jesteśmy lepsi niż w ubiegłym roku, co pokazują wyniki. Najważniejszy będzie jednak to, co nadejdzie w maju. Wtedy chcemy wygrać wszystko, co się da – ocenił reprezentant Polski.

W swoim pierwszym sezonie w barwach “Starej Damy” Szczęsny musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, gdyż pierwszym wyborem trenera był legendarny zawodnik – Gianlugi Buffon. W momencie kiedy doświadczony bramkarz opuścił klub na rzecz PSG, Polak zajął jego miejsce między słupkami. Szczęsny bardzo miło wspomina swojego dawnego klubowego kolegę. – Byłem bardzo młodym chłopakiem, gdy wygrywał mistrzostwo świata. Stał się tutaj legendą. Podczas tego jednego wspólnego roku wiele się od niego nauczyłem, nie tylko jako piłkarz, ale także jako osoba. To było fantastyczne doświadczenie. Najważniejsze lekcje czerpałem przed meczami i podczas treningów. Pokazał mi, że można mieć wielki wpływ na obrońców. – tłumaczył.

Polak w pochlebnych słowach wypowiedział się również o Cristiano Ronaldo, który latem zasilił szeregi włoskiego giganta. – Mówimy o piłkarzu, który wygrał wszystko. Ma 33 lata, niedługo będzie miał 34, i mogłoby się wydawać, że będzie podchodził do wszystkiego nieco lżej. On jednak nadal bierze wszytko na poważnie. Chce wygrywać każde wyzwanie podczas treningu, zdobywać bramkę przy każdym strzale. To absolutna maszyna – podkreślił.

W obecnym sezonie Szczęsny wystąpił w 21 spotkaniach. W 11 z nich zachował czyste konto.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ