Fifa płaci wszystkim klubom, których zawodnicy brali udział choćby w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Wśród beneficjentów tego programu znalazło się pięć polskich klubów. Przelewy pojawią się na kontach: Legii Warszawa, Lechii Gdański, Górnika Zabrze, Lecha Poznań oraz Jagiellonii Białystok.

W ścisłej kadrze reprezentacji polski znalazło się czterech ligowców. Byli to Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan (Legia Warszawa), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) oraz Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze). Ponadto do szerokiej kadry zostali powołani Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński i Sebastian Szymański (Legia Warszawa) oraz Szymon Żurkowski i Damian Kądzior (Górnik Zabrze).

Ci piłkarze nie mogli wziąć udziału w pełnych przygotowaniach do sezonu. Kluby nie będą jednak z tego tytułu pokrzywdzone. Fifa wypłaci pieniądze wszystkim klubom, a suma będzie zależna od ilości minut spędzonych na boisku. Polskie kluby zarobią łącznie 1 314 535 dolarów. Oto szczegółowa lista:

Legia Warszawa 550 435$

Lechia Gdańsk 254 700$

Górnik Zabrze 254 700$

Lech Poznań 169 800$

Jagiellonia Białystok- 84 900$

To co wpłynie na konta polskich drużyn, to nic w porównaniu z tym co dostaną największe kluby świata. Manchester City może liczyć na ponad 5 mln dolarów, Real Madryt dostanie ponad 4,8 mln, natomiast trzecie miejsce na podium przypadnie Tottenhamowi Hotspur, którego konto powiększy się o 4,3 mln dolarów.

Nasze kluby zarobią dużo mniej niż światowe potęgi. Patrząc jednak na to z drugiej strony, dla polskich klubów te pieniądze będą stanowić sporą część budżetu, a szejk z Manchesteru City prawdopodobnie nawet nie zauważy tego przelewu.

UDOSTĘPNIJ