Christian Pulisić przechodzi z Borussii Dortmund do Chelsea. Piłkarz w Londynie zamelduje się dopiero w lipcu. Sezon zakończy na zasadzie wypożyczenia w BVB.

Saga transferowa z udziałem Christiana Pulisicia dobiegła końca. “The Blues” wygrali walkę o Amerykanina. Kwota transferu definitywnego wynosi aż 64 miliony euro, co czyni go trzecim najdroższym transferem w historii Chelsea.

Christian od zawsze marzył o grze w Premier League. Nie byliśmy w stanie porozumieć się z nim w sprawie przedłużenia kontraktu, dlatego też zdecydowaliśmy się go sprzedać po otrzymaniu niesamowicie lukratywnej oferty z Chelsea, która robi tym większe wrażenie, biorąc pod uwagę umowę wygasającą już w czerwcu 2020 roku – przyznał Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB.

Christian to wspaniały piłkarz, ma genialny charakter i jestem pewny, że w najbliższych miesiącach jeszcze bardzo pomoże Borussii – dodał.

Amerykanin trafił do niemieckiego klubu w 2015 roku z akademii Pennsylvania Classics i bardzo szybko przebił się do pierwszego zespołu. Już w wieku 18 lat regularnie grał w Bundeslidze. W obecnym sezonie Christian Pulisić wystąpił w 18 meczach, strzelił 3 bramki i zanotował 4 asysty.

UDOSTĘPNIJ