Bardzo dużo mówi się o tym, że coraz mniej piłkarzy, identyfikuje się z klubem. W Ekstraklasie jest jednak kilku zawodników, grających w swoich zespołach bardzo długo. Oto piątka najlojalniejszych:

5. Jakub Szmatuła (Piast Gliwice, w klubie od 30 czerwca 2010 roku)

W poprzednich klubach Szmatuła nie radził sobie najlepiej. Dopiero w Gliwicach odnalazł swoje miejsce na ziemi. W śląskim klubie rozegrał 190 spotkań, 63 razy zaliczając czyste konto. Mimo że w tym sezonie przegrywa rywalizację z Frantiskiem Plachem, można przypuszczać, że Jakub zakończy karierę w Piaście Gliwice.

4. Michał Kucharczyk (Legia Warszawa, w klubie od 1 sierpnia 2009)

Grająca legenda “Wojskowych”. Na początku swojej przygody z Legią odszedł na roczne wypożyczenie do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale od 2010 roku nieprzerwanie gra w Legii, w której do tej pory rozegrał 344 spotkania, strzelając 71 bramek oraz notując 57 asyst. Wciąż nie wiadomo, czy kontrakt skrzydłowego zostanie przedłużony.

3. Jasmin Burić (Lech Poznań, w klubie od 1 stycznia 2009)

Pierwszy i jedyny obcokrajowiec w zestawieniu. Bośniak w 2017 roku otrzymał polskie obywatelstwo. W barwach “Kolejorza” rozegrał 201 spotkań, 88 razy zaliczając czyste konto. Burić jest jednym z wielu piłkarzy Lecha czekających na nowy kontrakt. Z informacji dochodzących z Poznania wynika, że na przedłużenie umowy może liczyć tylko jeden z dwójki bramkarzy. Bośniak wygrywa obecnie rywalizację Putnockym. Dodatkowo na korzyść tego pierwszego wpływa fakt, że jest piłkarzem “Kolejorza” bardzo długo.

2. Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław, w klubie od 1 lipca 2008)

W Śląsku rozegrał 269 spotkań, strzelił 3 bramki oraz zanotował 2 asysty. Jest piłkarzem, któremu brakuje nieco umiejętności, ale nadrabia to ogromnym zaangażowaniem. W obecnym sezonie gra jednak bardzo mało i coraz więcej wskazuje, że mogą to być ostanie miesiące Pawelca we Wrocławiu. Kontrakt obrońcy ze Śląskiem kończy się 30 czerwca 2019 roku, ale klub ma możliwość przedłużenia go o kolejny rok.

1. Rafał Boguski (Wisła Kraków, w klubie od 1 stycznia 2006)

Na początku swojej przygody z Wisłą został jeszcze wypożyczony do GKS-u Bełchatów. Od 2007 roku nieprzerwanie jest piłkarzem “Białej Gwiazdy”. W tym czasie wystąpił w jej barwach 326 razy, strzelił 62 bramki oraz zaliczył 45 asyst. Trzeba pamiętać, że Boguski jest byłym reprezentantem Polski. Swego czasu wzbudzał zainteresowanie klubów zagranicznych, a mimo tego pozostał wierny Wiśle. Jego kontrakt kończy wraz z końcem obecnego sezonu, ale przedłużenie wydaje się bardzo prawdopodobne. Rafał jest obecnie

Wielu piłkarzy zmienia kluby przez kłótnie z trenerem. Wyżej wymienieni zawodnicy mieli sporo szkoleniowców i praktycznie u wszystkich grali w podstawowym składzie. Może to budzić szacunek. Z drugiej strony wiadomo, że nie ma szans, aby najwybitniejsi piłkarze grali tak długo w Ekstraklasie.

fot. Gol24.pl

UDOSTĘPNIJ