Włoski dziennik “Corriere della Sera” wybrał najlepszy transfer tego lata w Serie A. Według dziennikarzy gazety jest nim ten Krzysztofa Piątka do Genui.

Najlepszym zakupem nie jest Cristiano Ronaldo, a Krzysztof Piątek! – czytamy.

Napastnik trafił z Cracovii do Włoszech za niespełna 4,5 milionów euro. Do tej pory 13 razy wpisywał się na listę strzelców i plasuje się na drugiej pozycji w klasyfikacji strzelców. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajmuje Cristiano Ronaldo z 14 bramkami na koncie. Portugalczyk kosztował Juventus ponad 100 milionów euro.

To gole się liczą najbardziej, ale mają one taką samą wartość jedynie w fanstasy futbol. W rzeczywistości każdy z nich ma inną wagę w związku z wywalczonymi dzięki nim punktami. Sprowadzenie napastnika było wielką transakcją dla Preziosiego, który kupił go za jedyne 4 miliony euro. Piątek natychmiast pokazał swoje ogromne umiejętności, zdobywając 13 bramek, tylko jedną mniej od ściągniętego za ponad 100 milionów Ronaldo – napisali dziennikarze “Corriere della Sera”.

Jeśli to by było mało, to jego gole miały zdecydowanie ważniejsze znaczenie dla Genoi niż trafienia Ronaldo dla Juventusu. 13 goli Piątka zagwarantowało jego drużynie 10 z 20 wywalczonych punktów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Duvan Zapata, a za nim znajduje się Fabio Quagliarella. Tuż za podium jest natomiast Ronaldo. Portugalczyk jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A, ale jak słusznie Piątek powiedział jakiś czas temu – “Co innego jest grać dla Genoi, a co innego dla wspaniałej drużyny” – uzasadnili swój wybór.

Źródło:Corriere della Sera, Meczyki.pl

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ