Dziennikarz Polsatu Sport, Cezary Kowalski poinformował, że Michał Kucharczyk jest bardzo bliski podpisania kontraktu z Arsenałem Tuła.

Kilka tygodni temu Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła, że nie przedłuży wygasającego kontraktu z Michałem Kucharczykiem. W rezultacie skrzydłowy po 9 latach opuści stołeczną drużynę.

Zawodnik nie może narzekać na zainteresowanie ze strony innych klubów. W ostatnim czasie łączono go między innymi z przenosinami do tureckiego Kayserisporu, czy greckiego Panathinaikosu, jednak według dziennikarza Polsatu Sport, Cezarego Kowalskiego 28-latek jest o krok od transferu do Arsenału Tuła. Kucharczyk miałby się związać z rosyjskim klubem 3 letnim kontraktem, na mocy którego zarabiałby 500 tysięcy euro za sezon gry, czyli o 200 tysięcy więcej, niż zarabiał w Legii.

Nowa, potencjalna drużyna Polaka zajęła 6 miejsce w ubiegłym sezonie ligi rosyjskiej, dzięki czemu zakwalifikowała się do Ligi Europy.

Jeśli transfer doszedłby ostatecznie do skutku, to Kucharczyk stałby się kolejnym zawodnikiem Legii, który trafił do Rosji. Niedawno na transfer do tego kraju zdecydował się również inny piłkarz warszawskiej drużyny – Sebastian Szymański, a w przeszłości przenieśli się tam między innymi Artur Jędrzejczyk czy Maciej Rybus.

Kucharczyk w minionym sezonie rozegrał 38 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił siedem goli i zanotował sześć asyst. Zawodnik do Legii trafił w 2009 roku. Łącznie w barwach warszawskiego klubu rozegrał 349 spotkań. Dla stołecznej drużyny skrzydłowy zdobył w sumie 71 bramek i zaliczył 58 asyst. Przez dziewięć lat gry na Łazienkowskiej zdobył z Legią pięć tytułów mistrza Polski i sześciokrotnie wygrywał Puchar Polski.

Zobacz również: Barcelona straciła cierpliwość do Ousmane Dembele. Zawodnik po raz kolejny spóźnił się na trening

UDOSTĘPNIJ