Na metę po 69 godzinach, 22 minutach i 17 sek. Łukasz Sagan ukończył jeden z najdłuższych biegów ultra. Trasa biegła ( Ateny- Sparta- Ateny= 490 km).

Tegorocznemu startowi towarzyszy zamierzenie dobroczynne na temat Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie,, Pomoc Maltańska”. Piąta akcja ma pomóc zebrać pieniądze na maltańskie cele. W trakcie biegu otrzymaliśmy informację, że wózek elektryczny dla Agnieszki Bal, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe został sfinansowany przez jedną z instytucji finansowych. Agnieszka nie mówi, porozumiewa się za pomocą tablicy z literami, lewy łokieć to jej pióro. Maturę dyktowała 8 godzin wystukując słowa na specjalnej tablicy, litera po literze. W 2018 roku ukończyła politologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Wspólnie z Agnieszką zbieramy pieniądze na obozy dla niepełnosprawnej młodzieży organizowane od 15 lat w Szczyrzycu, w Małopolsce przez Fundację Maltańską. Dla niektórych są to pierwsze wakacje w życiu. Aktualnie możemy się spodziewać ok. 20 000 zł, do czerwca chcemy zebrać ok. 100 000 zł.

Uczestnictwo Łukasza Sagana w Authentic Phidippides Run 2019 jest możliwy dzięki wsparciu Sponsora Głównego- firmie PKN ORLEN oraz Sponsorowi marce- DIVERSE.

Trasa ma nie tylko 490 kilometrów, ale ma na dodatek 6800 m sumy przewyższeń w pionie. Aktualnym rekordem jest wynik Łukasza Sagana, drugi czas należy do Amerykanki Brendy Guajardo 74 godziny, 35 minut i 43 sekundy. Limit czasu na ukończenie Authentic Phidippides wynosi 104 godziny.

Dziękujemy za dopingowanie Łukasza Sagana. Nasz Polak zdobył metę, ale nasze konto będzie otwarte. Szczegóły znajdziecie pod linkami:

www.facebook.com/zakonmaltanski.ekstremalnie/
www.490.zakonmaltanski.pl

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.