Sezon dobiega końca, a władze Lecha Poznań ciągle nie potwierdziły żadnego transferu do klubu. Może się to zmienić w najbliższych dniach. Bardzo blisko przejścia na Bułgarską jest bowiem stoper zdegradowanego do Serie C US Palermo, Przemysław Szymiński. Włosi są skłonni oddać go za zaledwie 900 tys. złotych.

Środek obrony to pozycja, na którą “Kolejorz” będzie potrzebował kilku piłkarzy. Po sezonie odejdą Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Dimitros Goutas oraz Vernon De Marco. Jedynym stoperem w kadrze poznaniaków będzie Thomas Rogne, który bardzo często ma problemy ze zdrowiem.

Przemysław Szymiński jest młodym, ale już doświadczonym stoperem. Ostatnie dwa lata spędził we Włoszech, w tym czasie wystąpił w 48 meczach US Palermo. Przed wyjazdem za granicę grał w Wiśle Płock, w ostatnim sezonie w ojczyźnie był jednym z najlepszych obrońców w lidze, zagrał we wszystkich 37 meczach Ekstraklasy. Transfer urodzonego w Katowicach obrońcy z pewnością nie byłby tylko uzupełnieniem składu. Prawdopodobnie od pierwszego meczu mógłby stanowić o sile poznańskiej defensywy.

Innym zawodnikiem US Palermo, którego sprowadzenie sondują działacze Lecha jest Radosław Murawski. 25-letni środkowy pomocnik zaaklimatyzował się we Włoszech jeszcze lepiej. W ciągu dwóch lat zagrał aż 75 meczów. Warto zauważyć, że przed wyjazdem z Polski był kapitanem Piasta Gliwice, mimo że miał dopiero 23 lata. Również w środku pola Lecha powstanie ogromna wyrwa, z klubu odejdą Maciej Gajos oraz Łukasz Trałka, więc sprowadzenie Murawskiego byłoby optymalnym rozwiązaniem, może okazać się jednak niemożliwe, ponieważ interesują się nim również kluby z Serie A.

Czytaj także: Były piłkarz Legii zagra w Sevilli?

Transfery do Lecha są tylko kwestią czasu. Karol Klimczak, czyli prezes poznańskiego klubu mówił, że “Kolejorz” będzie mocniejszy i bardziej polski. Wydaje się, że oba transfery wpisywałyby się w te słowa. Skoro dwa lata temu obaj radzili sobie tak dobrze w polskiej lidze to po zagranicznych wojażach powinni pokazać jeszcze wyższą jakość.

fot. Głos Szczeciński

UDOSTĘPNIJ