AS Roma za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała, że po zakończeniu tego sezonu z zespołem pożegna się klubowa legenda, Daniele De Rossi.

Włoch reprezentuje barwy “Giallorossich” od 2000 roku, kiedy to trafił do klubowej akademii. Już rok później zadebiutował w pierwszym zespole, w którym spędził aż 18 sezonów. W tym czasie De Rossi zgromadził aż 615 występów (jest to drugi wynik w historii klubu), które okrasił 63 golami i 54 asystami. W 2017 roku przejął po Francesco Tottim opaskę kapitańską. Dwukrotnie triumfował z Romą w Pucharze Włoch i raz w Superpucharze.

Ponadto ma on na swoim koncie 117 występów w reprezentacji Włoch, w których zdobył 21 bramek. W 2006 roku wywalczył z kadrą Mistrzostwo Świata.

Przez 18 lat Daniele był bijącym sercem naszego zespołu. Od debiutu w 2001 roku, aż po objęcie odpowiedzialności za bycie kapitanem, zawsze z dumą reprezentował Romę na boisku, stając się jednym z najlepszych pomocników w Europie. (…) W imieniu wszystkich kibiców Romy chciałbym podziękować Daniele za jego niewiarygodne poświęcenie dla tego klubu i zapewnić go, że nasze drzwi pozostaną otwarte, aby mógł powrócić do klubu w nowej roli, kiedy tylko będzie chciał – powiedział James Pallotta, prezes Romy.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość De Rossiego. Kilka miesięcy temu jego żona sugerowała, że myśli on o zakończeniu kariery. Część włoskich mediów twierdzi jednak, że zawodnik będzie kontynuował grę w innym klubie. Spekuluje się między innymi o jego wyjeździe do ligi MLS.

W obecnym sezonie 35-latek zgromadził na swoim koncie 22 występy, w których zdobył 2 gole i zanotował 1 asystę.

De Rossi po raz ostatni w koszulce Romy ma zagrać za dwa tygodnie, z Parmą. Natomiast już dzisiaj o godzinie 12:45 odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem

Zobacz również: Palermo zdegradowane do Serie C! Co dalej z sycylijskim klubem?

UDOSTĘPNIJ