Holender Ben Van Dael zastąpił na stanowisku trenera Zagłębia Lubin Mariusza Lewandowskiego. Kim jest nowy trener Zagłębia Lubin? Ben Van Dael wiek, biografia, kariera. Wszystko, co musisz wiedzieć o szkoleniowcu “Miedziowych”. Ben Van Dael – przybliżenie postaci, sylwetka.

Mariusz Lewandowski po niecałym roku zakończył wydobywanie cennych kruszców w Zagłębiu. Były reprezentant Polski poprowadził Miedziowych w 35 meczach, a średnia jego zdobyczy punktowych nie dobiła nawet do 1,3 punktu na mecz. Decyzją zarządu Lewandowskiego zastąpił holenderski trener Ben Van Dael.

Ben Van Dae kim jest?

Ben Van Dael trafił do Lubina już latem, kiedy to miał zająć się szkoleniem młodzieży i rozwojem piłkarskiej akademii na kształt holenderski. Przed ostatnią kolejką ligową, Van Dael został mianowany asystentem Lewandowskiego i w Zabrzu zasiadał na ławce rezerwowych. Krótko po ogłoszeniu rozstania z dotychczasowym szkoleniowcem, władze Zagłębia ogłosiły, że w następnych spotkaniach “Miedziowych” poprowadzi właśnie Holender.

Ben Van Dael kariera

Holender ma być rozwiązaniem tymczasowym, ale zarazem bezterminowym. Zarząd nie chce nakładać na siebie presji, związanej z poszukiwaniami nowego szkoleniowca. Van Dael to 53-letni fachowiec, który przygodę z zawodem rozpoczął w VVV Venlo, gdzie pełnił rolę asystenta aż pięciu trenerów. Wszystko to na przestrzeni lat 2011-2015.

Ben Van Dael sylwetka

Prawie trzy lata temu przejął Fortunę Sittard, która występowała na drugim szczeblu rozgrywkowym w Holandii. Jako pierwszy trener wypadł przeciętnie, bo w 40 spotkaniach uzyskał średnią 1,08 punktu na spotkanie. W lipcu 2017 roku objął młodzieżowy zespół Vitesse Arnhem. Zajmował się drużyną U19. Vitesse słynie z dobrej pracy z młodym narybkiem, czego dowodem jest współpraca z Chelsea, a także słynni wychowankowie, m. in. Roy Makaay.

Ben Van Deal ile będzie trenerem Zagłębia?

Mówi się, że niezależnie od wyników Van Deal poprowadzi Zagłębie do końca rundy jesiennej, ale przygotowania do rewanżów ma już rozpocząć z “Miedziowymi” nowy szkoleniowiec.

Źródło: Sport, Gazeta Wrocławska, Transfermarkt

UDOSTĘPNIJ