Na KSW 54 były pięściarz Izu Ugonoh w debiucie zmierzy się z Quentinem Domingosem. Przyjrzyjmy się bliżej postaci pierwszego rywala Polaka w KSW.

Jego sylwetka mogła być już znana niektórym polskim kibicom sztuk walk, gdyż miał zmierzyć się wcześniej z Mariuszem Pudzianowskim. Mistrz świata strongman doznał jednak kontuzji, więc walka została przełożona. Ostatecznie starcie się nie odbyło z uwagi na stan epidemiologiczny w Polsce. Quentin Domingos nie wyklucza jednak w przyszłości walki z Pudzianem – „Poczekam aż będzie w stu procentach gotowy do walki” – wspomina w rozmowie z MMA.pl.

Francuz pochodzenia portugalskiego jest wielkim fanem futbolu, a przede wszystkim Cristiano Ronaldo. Po tym, jak jego ulubiony piłkarz przeszedł do Juventusu, często mogliśmy oglądać zawodnika KSW w barwach Starej Damy – „Nauczyłem się kochać Juventus, bo gra tam jest Cristiano Ronaldo. To tak samo jak wy, Polacy uwielbiacie ten zespół, ponieważ bramkarzem jest Wojciech Szczęsny” – tłumaczy w wywiadzie z Onetem francuski wojownik.

         Sam siebie określa słowami – „Nieprzewidywalny, agresywny oraz… ponownie nieprzewidywalny”. Jego aparycja mogłaby przerazić niejednego przypadkowego przechodnia na ulicy. Wielki, umięśniony, wytatuowany.

         Jak podają zagraniczne media Domingos spędził rok w więzieniu za bójki. Izu Ugonoh będzie miał zatem niełatwą przeprawę w swoim klatkowym debiucie.         Chciałbym, żeby Ugonoh padł po pierwszym ciosie, to mój idealny scenariusz na tę walkę” – wspomina w oficjalnym zwiastunie Francuz.

         Nie chcę wiele mówić, chciałbym pokazać najlepszą wersję siebie. Każdego dnia na to ciężko pracuję” – odpowiada Polak na zaczepki Quentina Domingosa.

         Gala KSW 54 odbędzie się już w tę sobotę, 29 sierpnia.

 

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.