Kilka konkurencji znikie z programu Diamentowej Ligi w 2020 roku.  W finale cyklu nie zobaczymy zmagań w rzucie dyskiem, trójskoku, biegu na 3000 metrów z przeszkodami i biegu na 200 metrów.

Wykonano indywidualne badania wśród kibiców we Francji, w Chinach, RPA i USA. Po tych badaniach z analizy wyszło, że kibice lekkiej atletyki najchętniej oglądają biegi sprinterskie, skok w dal, skok wzwyż, a potem skok o tyczce oraz bieg na 400 metrów.

Opierając się na badaniach wytypowano 12 konkurencji, które będą toczyły się stale i widnieją w finale cyklu. Oto lista konkurencji:

– bieg na 100 metrów
– bieg na 100/110 metrów przez płotki
– bieg na 400 metrów
– bieg na 400 metrów przez płotki
– bieg na 800 metrów
– bieg na 1500 metrów
– bieg na 3000 metrów
– skok w dal
– skok wzwyż
– skok o tyczce
– rzut oszczepem
– pchnięcie kulą

W zestawieniu nie widzimy m.in. rzutu dyskiem, trójskoku, biegu na 3000 metrów z przeszkodami i biegu na 200 metrów. Pierwsze trzy straciły rangę, ponieważ była mała popularność wśród kibiców. Ostatniej nie będzie, gdyż IAAF nie wyraziła zgody na przeciążenie startami sprinterów w sezonie olimpijskim organizując równocześnie biegi na 100 i 200 metrów.

Brak tych konkurencji w grafiku nie oznacza tego, że nie będzie ich kompletnie w sezonie. Nie pojawią się stale w cyklu i w finale, natomiast będą miały miejsce niesystematycznie w kilku mityngach.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.