Eintracht Frankfurt za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Dejan Joveljić.

Serbski napastnik podpisał z niemiecką drużyną 5-letni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Szacuje się, że poprzedni klub Joveljicia, Crvena zvezda zarobi na nim cztery miliony euro płatne w dwóch ratach. Do tego może dojść kolejny milion z tytułu bonusów, a także 10 procent zysku z potencjalnego następnego transferu zawodnika.

Dejan jest bardzo dobrym napastnikiem, ale też cechuje go pewna uniwersalność i może zagrać na skrzydle. Oczywiście jest jeszcze młody, nauka przed nim. Ale jesteśmy optymistami, że łatwo osiedli się we Frankfurcie – powiedział Fredi Bobić, dyrektor sportowy Eintrachtu.

Joveljić jest wychowankiem “Mistrza Serbii”. W minionym sezonie w barwach Crvenej zvezdy rozegrał 24 spotkania, w których zdobył 11 goli i zanotował 2 asysty. Ponadto 19-latek jest również młodzieżowym reprezentantem Serbii. Przed kadrą do lat 21 grał w drużynach narodowych U-16, U-17, U-18 oraz U-19.

W Eintrachcie Joveljić jest szykowany na następcę Luki Jovicia, który za 60 milionów euro przeniósł się do Realu Madryt.

Zobacz także: Franck Ribery zagra w Anglii? Zawodnik otrzymał ofertę z klubu Premier League

UDOSTĘPNIJ