W czeskim Kladnie 16 września odbył się mityng z cyklu World Athletics Continental Tour Bronze.

Na najwyższych miejscach podium uplasowali się, Norbert Kobielski (2.19) w skoku wzwyż, Adrian Świderski (16.01) w trójskoku i Aleksandra Gaworska (53.15) w biegu na 400 metrów.

Czwórka Polaków zajęła drugie miejsca. Przemysław Słowikowski (10.26) w biegu na 100 metrów przegrał jedynie z Janem Veleby (10.21). Jakub Szyszkowski rzucił kulą 20.03, uznając wyższość jedynie Czecha Tomásza Stankow (20.19).

Natomiast Daria Zabawska posłała dysk na odległość 53.32, a zwyciężczyni konkursu Kathrina Bebe 56.91.

W tej samej konkurencji wśród panów wygrał Mauricio Ortega (63.61), drugi był Bartłomiej Stój (61.54), a piąte miejsce przypadło Oskarowi Stachnikowi (58.04).

W pchnięciu kulą kobiet trzecia była Maja Ślepowrońska z wynikiem 16.60. Zawody wygrała Markéta Červenková (17.78).

Maria Andrejczuk zajęła czwarte miejsce w rzucie oszczepem (60.70). Zwyciężyła Barbora Špotáková (64.34). Natomiast wśród panów Mateusz Kwaśniewski był piąty z wynikiem 75.12. Najdalej rzucił Gatis Cakšs (82.19).

W biegu na dystansie 100 metrów reprezentowała nas Magdalena Stefanowicz. Biegaczka dobiegła jako siódma z czasem 12.08.