Wraz z odejściem Massimiliano Allegriego z Juventusu zaczęły się spekulacje odnośnie wyboru nowego trenera Bianconerrich. Cristiano Ronaldo wyraził swoje zdanie na ten temat i powiedział, że z chęcią współpracowałby ponownie z José Mourinho.

Czy powrót do Włoch jest możliwy?

José Mourinho zaliczył już kiedyś dwuletni epizod we Włoszech, trenując Inter Mediolan. Mimo prowadzenia klubu tylko przez dwa sezony, trener w ciągu pierwszego roku pracy sięgnął po krajowy superpuchar oraz mistrzostwo ligi. Największym osiągnięciem szkoleniowca jest jednak zdobyta w kampanii 2009/10 potrójna koronaThe Special One sprawił, że Nerazzurri stali się pierwszą ekipą we włoskiej piłce, która wygrała tryplet. Mimo dość nieudanych etapów w Realu Madryt, Chelsea i ostatnio w Manchesterze United, spekuluje się na temat jego powrotu do Italii. Wszystko to za sprawą wypowiedzi Cristiano Ronaldo, który przyznał, że chciałby ponownie współpracować z tym szkoleniowcem.

Zobacz również: Ajax podpisał kontrakt z następcą Matthijsa De Ligta

Próba odkupienia win

José Mourinho obecnie nie trenuje żadnej drużyny, a od czasu zwolnienia z ekipy Czerwonych Diabłów pełni rolę eksperta w rosyjskiej telewizji sportowej. Znany z wielu kontrowersji ze swoim udziałem Portugalczyk zaczął zyskiwać ponownie w oczach kibiców za sprawą merytorycznych wypowiedzi na temat ostatnich wydarzeń piłkarskich. Przez ostatnie lata pracy wytykano trenerowi arogancje wobec przeciwników oraz samych dziennikarzy. Największym skandalem z udziałem szkoleniowca było wsadzenia palca w oko Tito Vilanowie podczas Gran Derbi w 2011 roku. Wszystko to miało miejsce pod wpływem ogromnych emocji związanych z porażką Królewskich w rewanżowym spotkaniu o superpuchar Hiszpanii.

Zobacz również: Kompany przejdzie do Anderlechtu i otrzyma tam nietypową rolę

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.