Jakub Błaszczykowski i Lukas Podolski  w Ekstraklasie? Według dziennikarza “Super Expressu” Piotra Koźmińskiego wszystko jest możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne. Do jakich klubów trafią i kiedy możemy się spodziewać tych transferów? Na te pytania żurnalista odpowiadał w programie portalu Sport.pl.

Błaszczykowski ma problem w Wolfsburgu

34-letni pomocnik nie gra w klubie. Co więcej, Bruno Labadia – trener “Wilków” – nie widzi dla Kuby miejsca nawet w kadrze meczowej. W bieżących rozgrywkach Błaszczykowski rozegrał zaledwie 19 minut. To zdecydowanie za mało, jeśli weźmiemy pod uwagę ambicję polskiego piłkarza i chęć gry na najwyższym poziomie w reprezentacji. Kuba jest powoływany regularnie przez Jerzego Brzęczka, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że bardziej z powodu zasług i braku lepszych alternatyw, niż aktualnej formy zawodnika.

Kuba w Wiśle Kraków?

O potencjalnej możliwości przejścia Kuby do krakowskiej Wisły, w barwach której występował w latach , pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Piotr Koźmiński z “SE” informacje te potwierdza, będąc wielkim fanem pomysłu powrotu Błaszczykowskiego do Ekstraklasy. Zdaniem żurnalisty przyniesie to korzyści wszystkim stronom, ponieważ:

  • zwiększy poziom i prestiż rozgrywek
  • będzie korzyścią wizerunkową i sportową dla Wisły
  • pomoże Błaszczykowskiemu w regularnych występach
  • reprezentacja Polski zyska zawodnika w rytmie meczowym

Kiedy Błaszczykowski trafi do Wisły?

Rozmówca Dominika Wardzichowskiego w programie serwisu Sport.pl stwierdził, że realną datą finalizacji przenosin Kuby do Krakowa jest zima 2019 roku. Błaszczykowskiego wciąż obowiązuje kontrakt z Wolfsburgiem, ale istnieje wyraźna szansa na porozumienie się obu stron. Problemem nie powinny być pieniądze, gdyż piłkarzowi nie zależy na bajecznej wypłacie, na którą budżetu “Białej Gwiazdy” nie będzie stać. Źródła Koźmińskiego donoszą, że może dojść do finansowania zewnętrznego, czyli pokrycia pensji Błaszczykowskiego przez inwestora, nie z kasy klubowej. Taka transakcja mogłaby być interesem wiązanym, np. z prawami do wizerunku reprezentanta Polski przekazanymi spółce tajemniczego inwestora, zainteresowanego opłacaniem Błaszczykowskiego.

Lukas Podolski spełni obietnicę?

Zimą 2020 roku Lukas Podolski może zostać piłkarzem Górnika Zabrze. Od dawna wiadomo, że “Poldi” jest wielkim kibicem zabrzan. Ta fanowska miłość wzięła się z korzeni zawodnika, który przecież przyszedł na świat w Gliwicach – mieście położonym obok Zabrza. Były reprezentant Niemiec wielokrotnie powtarzał, że chciałby zakończyć karierę właśnie w Górniku. Okazja może nadejść w przyszłym sezonie, ponieważ Podolskiemu z końcem 2019 roku kończy się umowa z japońskim Vissel Kobe. Czy ten ruch jest realny? Piotr Koźmiński, zapewniający o koleżeńskich relacjach z piłkarzem, twierdzi, że tak!

Źródło: Sport.pl, Piotr Koźmiński

UDOSTĘPNIJ