Dziennikarz TVN – Szymon Jadczak, autor głośnego reportażu o związkach Wisły ze światem przestępczym, poinformował za pośrednictwem Twittera, że kibole nadal mają wpływ na losy klubu. 

Krakowski klub znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej. Nowi inwestorzy – Vanna Ly i Mats Hartling byli zobligowani do zapłaty 12 milionów złotych. ”Biała Gwiazda” do tej pory nie otrzymała potwierdzenia przelewu, o czym wczoraj poinformował dotychczasowy właściciel klubu – Towarzystwo Sportowe “Wisła” Kraków. Jeśli pieniądze nie trafią na konto transakcja może zostać anulowana. W tym przypadku klub trafi z powrotem do TS “Wisła”.

Zdaniem dziennikarza TVN, Szymona Jadczaka jednym z głównych powodów braku przelewu może być zachowanie kiboli krakowskiego klubu, którzy mieli zastraszyć jednego z potencjalnych właścicieli.

Kibole próbowali wymusić na jednym z potencjalnych inwestorów dodatkową kasę dla siebie w ramach przejęcia kluby, innego, który chciał odsunąć bandytów od Wisły, skutecznie zastraszyli, a działaczowi, który chciał nagłośnić patologię w klubie grożono śmiercią. – napisał Jadczak na Twitterze.

 

 

UDOSTĘPNIJ