Polskie hokeistki od zwycięstwa rozpoczęły występ na mistrzostwach świata dywizji IB w koreańskim Suwon. Biało-Czerwone wygrały 2:0 z reprezentacją Słowenii.

Pomimo niezbyt okazałych rozmiarów zwycięstwa, podopieczne Zbigniewa Wróbla miały mecz pod kontrolą – oddały 52 strzały przy zaledwie 18 uderzeniach rywalek. Pomimo zdecydowanej przewagi, po pierwszej tercji z lodu hokeistki zjeżdżały przy bezbramkowym remisie. Jednak już w trzeciej minucie drugiej części spotkania Maja Brzezińska wykorzystała podanie Tetiany Onyszczenko i strzeliła swojego pierwszego gola w Biało-Czerwonych barwach.

Ta sama formacja miała też udział przy golu na początku trzeciej tercji – tym razem asystę zanotowała Oliwia Tomczok, a na listę strzelczyń wpisała się Onyszczenko, Brzezińska zaś zanotowała asystę drugiego stopnia – podobnie jak Tomczok przy jej wcześniejszym golu. MVP spotkania w naszej reprezentacji wybrana jednak została bramkarka, Martyna Sass, która czyste konto zanotowała w swoim 50. meczu w narodowej reprezentacji.

Wcześniej w Suwon Brytyjki sprawiły lekką niespodziankę, pokonując jako beniaminek dywizji IB Kazaszki 1:0. Z kolei w meczu kończącym pierwszy dzień Koreanki po dogrywce pokonały Włoszki 2:1. To właśnie gospodynie będą kolejnymi przeciwniczkami Orlic.