Za nami przedostatnie spotkanie mundialu. W rywalizacji o trzecie miejsce, lepsza okazała się drużyna ze starego kontynentu. Chorwacja po raz trzeci w ciągu 25 lat kończy turniej z wyróżnieniem.

Obie drużyny spotkały się w tym spotkaniu z dużą nadzieją na pozytywny wynik. Nie mogło dojść tutaj do lekkomyślności, bo dla obu ekip zajęcie ostatniego miejsca na podium to duża rzecz. Licznie zgromadzeni kibice Maroka do końca pozostali dumni ze swojej drużyny, zaś dla Chorwatów jest to kolejny medal Mistrzostw Świata na przestrzeni 25 lat.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w siódmej minucie Europejczycy wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się z pozytywnego wyniku za długo, bo raptem dwie minuty później rywale wyrównali. Decydująca bramka padła pod koniec pierwszej połowy, gdy Miroslav Orsic pięknym lobem oszukał golkipera Maroka.

Przed nami już tylko finał mundialu. Spotkanie Francja – Argentyna rozpocznie się o 16:00.