Odbyły się drużynowe zmagania w biegach narciarskich stylem klasycznym na ZIO w Pekinie. Po złoto sięgnęły ekipy z Norwegii i Niemiec, a Polkom udało się awansować do finału.

Wśród pań triumfowały dziś Niemki, uzyskując czas 22.09.85 i wyprzedzając drugie Szwedki o 17 setnych sekundy. Podium uzupełnił Rosyjski Komitet Olimpijski ze startą 0,71 sekundy do Niemek. Czwarte miejsce zajęły Finki, które były już ponad 3 sekundy za Rosjankami. Do finału rywalizacji udało się awansować Izabeli Marcisz i Monice Skinder. Zajęły one w nim dziewiąte miejsce, ze startą minuty, 38 sekund i 16 setnych.

Złoto panów znalazło się w rękach Norwegów, którzy wygrali rywalizację z czasem 19.22.99. Drudzy Finowie znaleźli się 2.46 sekundy za nimi, a trzeci Rosjanie stracili do triumfatorów 4 sekundy i 29 setnych. Polakom – Maciejowi Starędze oraz Kamilowi Buremu – nie udało się przejść półfinału, w którym zajęli ósme miejsce i stracili do najlepszej czwórki 12.09 sekundy.

Do końca biegowej rywalizacji na Igrzyskach pozostały nam tylko dwa biegi masowe. W sobotę panowie zawalczą na dystansie 50 kilometrów, a panie w niedzielę przejadą 30 kilometrów.